The Legend of Light داستان های ناگفته ای در مورد تاریخچه ارتباط بین برق و زندگی می گوید

آرتور استرنبرگ در این کتاب نتایج چهل سال تحقیق خود را در زمینه تاریخچه رابطه پزشکی و زیست شناسی و الکتریسیته ارائه می کند و در این راستا کتاب علاوه بر بحث در مورد موضوعات بحث برانگیز دارای منابع فراوانی است (حدود 120 صفحه) .

این کتاب به تاریخچه استفاده از الکتریسیته در قرن هجدهم و کاربردهای پزشکی گسترده آن در قرن هجدهم می پردازد و در ادامه به این نکته اشاره می کند که پزشکان مخالف تعمیم استفاده از برق در زندگی مردم بودند زیرا به خوبی از مضرات آن آگاه بودند. اما در جایی که فرآیند صنعتی شدن نیاز به برق دارد، دانش پزشکی گسترده ای که پیرامون کاربردهای درمانی برق شکل گرفته است کنار گذاشته شده است، به طوری که امروزه کمتر پزشکی از این کاربردها آگاه است و اگرچه این دانش به فراموشی سپرده شده است، اما همچنان می تواند بسیار موثر باشد. امروز.

نگارنده، کوتریزاسیون الکتریکی در سراسر جهان و متعاقب آن گسترش گسترده آن را عامل بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت، سرطان، بیماری های قلبی، نوراپی نفرین، سندرم خستگی مزمن، وزوز گوش و غیره می داند که برخی از آنها به وضوح نادر هستند. بیماری ها هستند، اما از نظر نویسنده کتاب بسیار رایج هستند. استرنبرگ بسیاری از بیماری های همه گیر از جمله آنفولانزا را به اختلالات الکتریکی طبیعی (مانند طوفان های خورشیدی) یا مصنوعی (مانند استفاده از ماهواره یا چنگ مانند) در بیوسفر زمین نسبت می دهد و معتقد است بسیاری از این علائم در واقع علائم حساسیت الکتریکی هستند. .

معرفی کتاب

افسانه روشنگری بر انواع رشته های علمی از گیاه شناسی و جانورشناسی گرفته تا رشته های مختلف پزشکی و مهندسی تمرکز دارد و به همین دلیل مخاطبان زیادی دارد. اگرچه این کتاب یک کتاب فلسفی نیست، اما علاقه مندان به مباحث فلسفه علم و تاریخ علم می توانند به طور گسترده از آن استفاده کنند. افسانه نور نیز می تواند زمینه مناسبی برای معرفی رشته جدید علمی اقلیم فضایی در مراکز علمی کشور باشد. حوزه ای که در دهه های اخیر بسیار مورد توجه موسسات تحقیقاتی در سراسر جهان قرار گرفته است.

  جنگل نشین و بانوی نجیب اهل روستای لتک بخش بندپی شرق بابل

این کتاب با ترجمه محمد مظفرپور به زودی توسط نشر کتاب فردا منتشر و راهی بازار نشر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید