Delta Deadly Strain بازگشته است

کارل لوترباخ گفت که همه گیری هنوز تمام نشده است و از مردم خواست در هواپیما و قطار ماسک بزنند.

کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان

مؤسسه رابرت کخ، شاخص بیماری عروق کرونر قلب در آلمان را در روز شنبه، 14 می، 477.0 اعلام کرد. این شاخص در روز گذشته برابر با 485.7 و هفته گذشته برابر با 544.0 بود.

این رقم یک عفونت ویروسی جدید را در هر 100000 نفر در یک هفته نشان می دهد.

موسسه کخ اعلام کرد در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه ۱۴ مه، تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان ۶۱۸۵۹ نفر و تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا به ۱۴۴ نفر رسید.

با توجه به رابرت کخ و داده های پزشکی، بروز بیماری عروق کرونر قلب در آلمان رو به کاهش است، اما کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان نسبت به بازگشت نوع خطرناک تر و کشنده تر تاج دلتا هشدار داده است.

کارشناسان معتقدند که تعداد زیادی از موارد بیماری عروق کرونر قلب به دلیل کار و فشار زیاد بر متخصصان بهداشت و همچنین به دلیل اینکه همه افراد مبتلا به عروق کرونر تحت آزمایش PCR قرار نمی‌گیرند، ثبت نمی‌شوند. آمار وزارت بهداشت و مؤسسه رابرت کخ فقط آزمایش PCAR مثبت را نشان می دهد.

بر اساس گزارش موسسه کخ، تاکنون 25 میلیون و 723 هزار و 697 نفر در آلمان به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا شده اند. مجموع واقعی احتمالاً به طور قابل توجهی بالاتر است، زیرا بسیاری از موارد شناسایی یا ثبت نشده اند.

وزیر بهداشت آلمان نسبت به “بی احتیاطی” و بازگشت گونه های خطرناک از دلتای تاج هشدار داد و گفت که دوره همه گیری تمام نشده است و موج جدیدی از omicron ها ممکن است در پاییز امسال آغاز شود.

  معرفی محوطه باستانی نقش رستم شیراز آرامگاه شاهان هخامنشی

او به تحقیقات اخیر در اسرائیل اشاره می کند که نوع دلتای کرونا را در فاضلاب شناسایی می کند.

کارل لاوترباخ گفت: هر دو سناریو باید برای هر دو سناریو (موج جدید omicron و بازگشت سویه خطرناک دلتا) آماده شوند و ما به واکسن‌هایی برای هر دو نیاز داریم که بسیار گران خواهد بود.

در آلمان، سویه Omicron BA.2 شایع تر است و بیش از 97 درصد بیماران به این نوع بیماری عروق کرونر مبتلا هستند.

طبق آخرین گزارش هفتگی موسسه کوخ دلتا، این سویه که اغلب عواقب جدی تری دارد، اکنون به ندرت شناسایی می شود.

لاوترباخ وزیر بهداشت آلمان از مردم خواست تا هوشیار باشند. او نسبت به هوشیاری حتی در تابستان هشدار داد و به پوشیدن ماسک در وسایل نقلیه عمومی و هواپیماها ادامه داد.

منبع: دویچه وله

دیدگاهتان را بنویسید