Cold Blood از دکستر الهام نمی گیرد / وجود ظاهر ساختاری جدید در سریال

575431 خبر ناگهانی

امیرحسین ترابی کارگردان سریال «در خونسرد» در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز درباره چگونگی شکل گیری داستان این سریال گفت: واقعیت این است که کار در ژانر جنایی همیشه جذاب بوده و هست. برای من خوشایند بود و فضایی را دوست داشتم که حاوی رمز و راز و پیچیدگی باشد، اما فیلم قبلی ام «هزار تو» فاقد چنین فضاهایی بود.

وی افزود: به دنبال ساخت فیلمی برای شبکه تلویزیونی خانگی بودیم و طرح داستانی اولیه فیلم In Cold Blood شکل گرفت و به پلتفرم فیلم نت ارائه شد. ما کار کردیم تا یک اثر جنایی جدید بسازیم که قبلاً در ایران ساخته نشده بود.

بیشتر بخوانید:

ترابی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه از سریال آمریکایی دکستر برای ساخت این سریال الهام گرفتید، گفت: من برای ساختن این سریال از سریال دکستر الهام گرفتم، بلکه به این دلیل که ژانر و دو فیلم یکی هستند. در برخی موارد مشابه هستند.

وی افزود: دکستر و In Cold Blood از لحاظ مفهومی بسیار شبیه به هم هستند زیرا هر دو ژانر جنایی دارند و در مورد یک قاتل سریالی هستند و وقتی به عنوان یک نویسنده این ژانر را دنبال می کنید، قضاوت می شوید و مجبور می شوید یک سری فیلم ها را دنبال کنید. قوانینی که باید در مرکز ژانر رعایت کنید، بنابراین این شباهت ناخواسته به وجود می آید.

ترابی تصریح کرد: وقتی دکستر را می بینید فکر می کنید بر اساس هانیبال است و وقتی هانیبال را می بینید فکر می کنید دکستر است و … چون ژانر هر دو فیلم یکی است و از یک فرمول استفاده شده است. هر دو کار می کند

  تحقق اهداف سند تحول دانشگاه باید در اولویت باشد

کارگردان «در خون سرد» افزود: شباهت دیگر «در خون سرد» و «دکستر» این است که هر دو سریال درباره یک قاتل زنجیره‌ای هستند و قاتلان زنجیره‌ای در سراسر دنیا یک سری چیزهای مشترک دارند که در همه جای دنیا شبیه به هم هستند. به عنوان مثال همه آنها در دوران کودکی خود آسیب دیده اند، همه آنها افراد بسیار باهوشی هستند، همه آنها زندگی شاد و معمولی دارند و مخفیگاهی برای پنهان کردن بدن خود دارند و بر اساس دیدگاه خود موضوعات مورد نظر خود را پیدا می کنند. ، و همه آنها یک مراسم کشتن قربانیان خود و جمع آوری خاطرات افرادی که کشته اند دارند، وقتی همه این فرمول ها در کنار هم قرار گیرند، سریال ناخودآگاه شبیه به یکدیگر می شود.

وی ادامه داد: البته ما تمام تلاش خود را برای ارائه تاریخ ایران به کار بردیم و حتی اگر از مجموعه دکستر الهام گرفته باشیم یا از آن کپی برداری کرده باشیم، بد نیست، زیرا اگر کسی بتواند یک کپی خوب از یک مجموعه بسازد، ممکن است سطح کیفی کارها بهتر شده است زیرا در کشورهای دیگر نیز این اتفاق می افتد.

وی در پاسخ به سوال کارگردان سریال «در خونسردی» که آیا فکر نمی کردید شاید این قتل های زنجیره ای و این میزان خشونت در فیلم باعث رد آن توسط مخاطب شود، گفت: مخاطبان امروز بسیار باهوش هستند و ما هم هستیم. کارهایی را در این مدل انجام می داد.او شبکه های ماهواره ای و پلتفرم های مختلف را تماشا کرد و به این ژانر پی برد. من نگران این موضوع نبودم و حتی معتقد بودم که مخاطبان این سریال را خیلی دوست دارند، زیرا فکر می‌کنم تا به حال در ایران از این نوع سریال‌ها زیاد نداشته‌ایم و مطمئن بودم که چون به این سریال برخورد کردیم. ظاهر ساختاری جدید بنابراین سریال تماشا خواهد شد

  پرسپولیس؛ لیدر دیدارهای خانگی لیگ برتر!

وی درباره انتخاب بازیگران نیز گفت: من با توجه به نگاهی که به داستان داشتم سراغ این بازیگران رفتم و همگی توانستند آنچه را که در ذهن داشتم به تصویر بکشند و حضورشان در موفقیت سریال بسیار تاثیرگذار بود.

ترابی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی از شخصیت های فیلم مانند امیرعلی با بازی شهرام حکیت دوست که با ورودی چشمگیر و هوش سرشاری وارد سریال می شود، اما اتفاقاتی می افتد که آن هوش اولیه کم کم رنگ می بازد. او در این سریال گفت: امیرعلی یک کارآگاه است و درگیر پرونده‌ای است که در طول داستان به همین منوال ادامه می‌یابد، اما اگر باید از ابتدا تا به حال پلیس بسیار باهوشی باشد. در پایان داستان او همان سطح هوش را دارد. بنابراین سریال باید در ابتدا تمام شود و نیازی به ساخت ندارد، اما پلیس نیز انسان است و می تواند در برخی موارد اشتباه کند و مسیر اشتباه را طی کند، اما در نهایت دیدیم که او چگونه توانست قاتل را پیدا کند. با نقشه ای حیله گر. دام

وی در نهایت در پاسخ به این سوال که مردم چه واکنشی نسبت به این سریال داشتند، گفت: بازخورد مردم از این سریال آنقدر خوب بود که به نظرم عجیب بود و همه سریال را دوست داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید