80 درصد وام های دانشگاه صرف دستمزد می شود

576850 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، علی خطیبی با اشاره به بودجه دانشگاه ها گفت: دانشگاه ها دارای سه حوزه بودجه هستند. بخشی از بودجه هزینه است که شامل حقوق و دستمزد دانشگاهیان می شود، بخشی دیگر مربوط به وام، تملک، تملک و ساخت دانشگاه است، بخشی که در دانشگاه ها مشکل داریم و می خواهیم. کمک های دولتی در این بخش، اعتبار هزینه های دانشگاه ها می باشد.

حساب سپرده بودجه پژوهش شناسایی بانک ها به صندوق شورای عطاف / 20 درصد افزایش نسبت به سال گذشته

وی ادامه داد: مکان های هزینه در دانشگاه ها کمی با سایر گروه ها متفاوت است. در دانشگاه ها باید برای آموزش، پژوهش و امور فرهنگی هزینه داشته باشیم و بدون ابزار و منابع مالی نمی توان تحقیق و پژوهش انجام داد.

80 درصد وام های دانشگاه صرف دستمزد می شود

معاون اداری مالی وزارت علوم اضافه کرد: این در حالی است که بیش از 80 درصد اعتبارات دانشگاه صرف حقوق می شود، یعنی اگر دانشگاهی بخواهد برای پژوهش هزینه کند، باید به قراردادهای صنعتی نگاه کند. به طور کلی به سمت لبه دانش حرکت نکنید. ، زیرا می خواهند نیازهای صنعتی خود را تامین کنند که تکنولوژی چندان بالایی ندارد و این می تواند ما را در روند توسعه علمی دانشگاه ها دچار مشکل کند.

وی افزود: از این رو در بودجه 1402 درصدد هستیم تا اعتبارات ویژه ای برای فعالیت پژوهشی و مهمتر از آن برای فعالیت فرهنگی در نظر بگیریم.

خطیبی گفت: اعلام کردیم 3 درصد بودجه صرف فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها شود و اکنون به دنبال این 3 درصد هستیم. اگر بتوانیم به آن برسیم، به بهبود آن ادامه خواهیم داد.

  تحویل اوراق بیمه سهام ثانویه از شنبه

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید