80 درصد معلمان از قانون نمره دهی استفاده کرده اند

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گزارش ایسنا، سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به گزارش عملکردی فعالیت های این معاونت در خصوص اجرای رتبه بندی، ضمن تشکر از زحمات وزیر آموزش و پرورش با پیگیری جدی و قدردانی از حمایت های سازمان برنامه و بودجه، تصریح کرد: نزدیک به 80 درصد شرکت کنندگان از مزایای مدرک معلمی و حدود 90 درصد از همکاران فرهنگی از مزایای بازپرداخت حقوق برخوردار شدند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص موضوع پرداخت حقوق فرهنگیان در آبان ماه و بعد از آن و همچنین در خصوص کسورات از حقوق آنان توضیحاتی ارائه کرد.

صادق ستاری فرد با بیان گزارشی از عملکرد فعالیت های این معاونت در راستای اجرای رتبه بندی، ضمن تشکر از پیگیری جدی وزیر آموزش و پرورش و قدردانی از حمایت های سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: : تقریبا 80 درصد از مشمولان، از مزایای رتبه آموزشی معلم و حدود 90 درصد از معاونان فرهنگی از مزایای بازیابی دستمزد برخوردار شدند.

وی افزود: احیای دستمزد از اول مهرماه اجرایی شده که در ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت و شامل ضریب ریالی 3000 واحدی و افزایش 100 درصدی حقوق فرزند و 50 درصد کمک عائله مندی است. در خصوص رتبه بندی، صدور احکام تربیت معلم (45 درصد از کل حقوق کار، حقوق کارمند و اضافه کار) از تاریخ 31 شهریور 1400 برای مشمولان اعمال شده است و وجوه و معوقات از تاریخ 11 فروردین 1401 به مدت 8 ماه پرداخت شده است. . اما بر اساس قانون استخدام کشوری و قانون مدیریت خدمات کشوری، برای شاغلین در صندوق بازنشستگی کشوری، کمک هزینه ماه اول (افزایش حقوق نسبت به ماه قبل) از بازپرداخت و رتبه بندی حقوق و طبیعتاً ماه اول کسر می شود. کمک هزینه تا لحظه واریز معوقات 1400 دیگر کسر نخواهد شد.

  حذف عوارض صادرات کره و چربی حیوانی

ستاری فرد درباره ادامه برنامه این معاونت گفت: برای بازماندگان یعنی. 20 درصد مابقی مشمولان رتبه بندی اعم از نقل و انتقالات درون سازمانی و بازنشستگان و 10 درصد مابقی بازپس گیری حقوق، همزمان با حقوق ماهانه آذر به همراه معوقات صادر و اجرا می شود. همچنین تلاش می کنیم با هماهنگی برنامه و سازمان بودجه معوقات 1400 را پرداخت کنیم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: با توجه به اینکه در چند ماه گذشته تقریباً 50 درصد معادل ریالی رتبه آموزشی معلم در مدت 9 ماه (6 ماه 1400 و 3 ماه سال 1401) در فیش حقوقی واریز شده است. از این کسر به آن بازده جبرانی می گویند.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی از همکاران فرهنگی نگران عدم صدور رای یا کسورات قانونی هستند، افزود: جای نگرانی نیست، قطعاً همه ذی نفعان در آینده مشمول خواهند شد. پرداخت. البته علاوه بر پرداخت معوقات، طبیعتاً کسر معوقه نیز خواهیم داشت که شامل تأمین ماه اول، بازده جبرانی (مبلغ 3 ماهه فروردین، اردیبهشت و خرداد 1401 که قبلاً در همکاران واریز شده است. حساب و برای عدم اعمال رتبه دو بار در یک ماه) این عبارت در فیش صادره ذکر شده است) سهم مالیات، بیمه و صندوق بازنشستگی است.

به گفته وی، به عبارت ساده، درآمد خالص همکاران در این ماه شامل مابه التفاوت حقوق آبان ماه و کل معوقه مزایای عنوان آموزشی معلم 8 ماهه اول سال 1401 و همچنین 2 ماه بازپرداخت حقوق مهر و آبان با 3 ماه اعتبار، پیش بینی ماه اول و سایر کسورات. قانونی است حقوق مهر و آبان به مدت 3 ماه نزد علی الحساب واریز شده است، کمک هزینه ماه اول و سایر کسورات قانونی است. شاغلین صندوق بازنشستگی کشوری که 30 سال سابقه خدمت یا بیشتر داشته باشند، در ماه اول از کسر معاف هستند. اما در صورت اعتراض تعاونی به صدور رای یا مفاد پیش بینی شده در منشور حقوقی باید به واحدهای اداری و مالی منطقه منتقل شود.

  اعضای خانواده دارای دو فرزند کارت معافیت سربازی دریافت نمی کنند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ستاری فرد در پایان از همکاری شبانه روزی همکاران خود در ستاد، استان ها و مناطق قدردانی کرد و افزود: برخی از مناطق و استان ها در صدور احکام بسیار خوب عمل کردند. ; اما متاسفانه برخی از آنها آنطور که انتظار داشتیم از فرصت آبان ماه استفاده نکردند. بنابراین در 2 هفته آینده باید دو برابر بیشتر تلاش کنیم تا مزایای رتبه بندی به طور کامل مشخص شود و به موازات آن ارزیابی و تعیین امتیاز رتبه برای افراد پیگیری می شود و زودتر مسئولیت صدور تصمیم در مورد طبقه بندی موضوعی است. سرعت و دقت در کار و حسن اجرای امور مربوط به مدیران مناطق و مدیران کل استانها، وزارتخانه نیز باید نقش تنظیمی و تسهیل گری خود را در این نگرش ایفا کند تا به خواست خداوند هر دو رضایت از کار معلمان و کیفیت آموزش و پرورش محقق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید