8 فروند جنگنده و 4 ناو جنگی چینی در اطراف جزیره تایوان

636025285824489173 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز به نقل از تایوان نیوز، وزارت دفاع جزیره تایوان امروز در بیانیه ای اعلام کرد که فعالیت های نظامی چین در اطراف این جزیره همچنان ادامه دارد.

به گزارش این خبرگزاری، وزارت دفاع جزیره تایوان از رویت 4 کشتی جنگی و همچنین 8 فروند جنگنده ارتش چین در نزدیکی جزیره خبر داد و اعلام کرد که این هواپیماها از “خط وسط” تنگه تایوان عبور کرده اند.

ادامه مطلب

به گزارش این رسانه، در گزارش وزارت دفاع تایوان آمده است: امروز ساعت 6 صبح به وقت محلی، 8 هواپیما و 4 کشتی ارتش آزادیبخش خلق چین در نزدیکی تایوان مشاهده شدند.

بر اساس این گزارش، در این رزمایش دو فروند جنگنده «جی-10» و دو فروند بمب افکن راهبردی «اچ-6» وارد منطقه کشف پدافند هوایی تایوان در منطقه جنوب غرب شدند و نیروهای نظامی این جزیره گشت هوایی، هشدارهای رادیویی و استقرار اعزام کردند. سامانه های موشکی ضدهوایی پاسخ دادند.

روایت تایوان از تحرکات نظامی چین در نزدیکی این جزیره در شرایطی مطرح شده است که چندی پیش اعلام شد برای اولین بار پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایپه، دو ناو جنگی متعلق به نیروی دریایی آمریکا از این جزیره عبور کرده اند. تنگه تایوان…

این در حالی است که ارتش چین پیشتر در بیانیه ای اعلام کرده بود که در واکنش به سفر اخیر هیئت آمریکایی به تایوان، رزمایش نظامی جدیدی را در آب ها و آسمان اطراف تایوان برگزار خواهد کرد.

ارتش چین با بیان اینکه «سلاح‌ها و سلاح‌های مختلفی در این رزمایش آزمایش خواهند شد»، افزود: این رزمایش یک تمرین نظامی استاندارد در پاسخ به شرایط تغییر تنگه تایوان است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دور جدید تنش ها در تایوان پس از آن آغاز شد که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در 11 اوت، علیرغم هشدار مقامات چینی، به جزیره تایوان سفر کرد. سفری که به گفته مقامات چینی ناقض سیاست چین واحد است.

کمتر از 2 هفته پس از سفر جنجالی پلوسی، چندین سناتور آمریکایی و فرانسوی از جزیره دیدن کردند. در همین حال، فرماندار ایالت ایندیانا آمریکا نیز چندی پیش وارد تایوان شد. سفرهایی که پس لرزه های بی ثبات کننده آن در منطقه شرق آسیا ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید