78 درصد خانواده ها از کیفیت آموزش مجازی در مدارس سما رضایت دارند

554432 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، اپیدمی تاج به ناچار نظام آموزشی کشور را بدون هیچ تجربه ای به سمت آموزش مجازی سوق داد. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان و مسئولان موضوع عدم انجام تحقیقات مناسب در این سبک آموزشی را مطرح کرده و معتقدند که نظام آموزشی و سبک زندگی فرزندان ما مخدوش است. امسال کیفیت آموزش در مدارس سما از طریق خانواده دانش آموزان بررسی شده است چرا که تعداد دانش آموزان شرکت کننده در فعالیت مدارس سما در سال جاری نسبت به سال 99 چندین برابر شده است. طبق آمار سال گذشته 25 هزار نفر در این مدارس عضویت داشتند و امسال با 119 هزار دانش آموز در برنامه های مدارس سما شرکت کردند.

فاطمه تواضعی، رئیس نظارت و تحول کیفی سما دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، در خصوص عملکرد مدارس سما و میزان رضایت خانواده ها از این مدارس پس از گذشت دو سال از فعالیت مدارس سما، گفت: آموزش مجازی به صورت مجازی انجام شده است. طراحی شده و برخی از ارزیابی ها تایید شده است.این مطالعه شامل 65000 والدین از 119000 دانش آموز بود که در آن 78% از والدین از کیفیت آموزش فرزندان خود راضی بودند.

رئیس پایش کیفی و تحول سازمان سما در ادامه یادگیری متناسب با توانایی های دانش آموزان بیان کرد: میزان سهولت فعالیت دانش آموزان در کلاس های مجازی 72 درصد رضایت مطلوب را کسب کرده است.

فروتنی با توجه به تسلط معلمان بر تجهیزات و امکانات ادامه دارد: بیش از 82 درصد والدین می گویند که بیشتر معلمان خوب صحبت می کنند. تناسب روش تدریس با توانایی یادگیری دانش آموزان، عملکرد و تناسب تکالیف 72 درصد رضایت مطلوب از تدریس مدارس سما و فعالیت های عملی 52 درصد رضایت دانش آموزان است.

  مادربزرگ 104 ساله همه را شگفت زده کرد!

به گفته وی 81 درصد عملکرد معلمان در زمینه نظارت و اجرای موثر یادگیری به حد لازم رسیده است. در نهایت، 80 درصد از پاسخ دهندگان تمایل دانش آموزان در این کلاس ها را مطلوب ارزیابی کردند.

نواقص مدارس سما برطرف می شود

فروتنی افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده ایرادات در حال بررسی و اصلاح است. البته پرسشنامه در صورت نیاز در اختیار مدارس و طرح مدارس قرار می گیرد. این سازمان در حال بررسی علت عدم کسب امتیاز در مدارس برای رفع موانع و اتخاذ تصمیمات جدی تری در موارد خاص است. در صورت عدم رضایت مدارس از دانش آموزان اقدامات و زیرساخت ها برای ارتقای کیفیت در سطح محلی و آموزش عمومی معلمان انجام می شود دانش آموزان در مدارس سما حضور یافتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید