60 هزار نفر در 2 هفته گذشته در بیمارستان ها جان باختند!

به گزارش مستقل آنلاین، خبرگزاری رویترز می نویسد:

چین اعلام کرده است که تقریبا 60000 نفر مبتلا به کووید-19 در بیمارستان جان خود را از دست داده اند از زمانی که به طور ناگهانی سیاست صفر-کووید-19 خود را در اوایل دسامبر لغو کرد، افزایش شدیدی نسبت به ارقام گزارش شده قبلی، که پس از انتقاد جهانی از داده های افراد آلوده منتشر شد. با ویروس کرونا در این کشور

به گفته جیائو یاهویی، رئیس دفتر پزشکی کمیسیون ملی بهداشت (NHC) بین 8 دسامبر تا 12 ژانویه، تعداد مرگ و میرهای مرتبط با کووید در بیمارستان های چین به 59938 نفر با میانگین سنی 80.3 رسید. وی گفت: 5503 مورد فوت ناشی از نارسایی تنفسی ناشی از کووید و 54435 مورد نیز به دلیل ترکیبی کووید و سایر بیماری ها بوده است. به گفته وی، 90.1 درصد از بیماران فوت شده 65 سال و بالاتر بودند.

چین روز دوشنبه آخرین آمار تلفات روزانه ناشی از کووید-19 را گزارش کرد.

مقامات در ماه گذشته روزانه پنج یا کمتر مرگ و میر را گزارش کرده‌اند، اعدادی که با صف‌های طولانی در خانه‌های تشییع جنازه و کیسه‌های اجساد که از بیمارستان‌های شلوغ سرازیر می‌شوند مطابقت ندارد.

در ماه دسامبر، مقامات چینی گفتند که به جای به روز رسانی روزانه، داده های ماهانه موارد و مرگ و میر را منتشر خواهند کرد.

در حالی که کارشناسان بهداشت بین‌المللی حداقل یک میلیون مرگ ناشی از کووید را در سال جاری پیش‌بینی می‌کنند، چین تاکنون بیش از 5000 مورد مرگ و میر را از آغاز همه‌گیری گزارش کرده است که یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مرگ و میر در جهان است.

  استایل جدید مختاب کرامتی + عکس

دیدگاهتان را بنویسید