6 هزار سفیر حمایت روانی در هلال احمر آموزش دیدند

530997 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی روز چهارشنبه 30 آذر در دیدار با استاندار بوشهر با قدردانی از همراهی و همکاری استان بوشهر با جمعیت هلال احمر گفت: توجه به حوزه های فعالیت هلال احمر به ویژه رفع مشکلات مشکلات پایگاه‌های امدادی، کمک مؤثری به سرعت و کیفیت ارائه خدمات در مواقع بروز حوادث و بحران خواهد کرد.

وی با اشاره به حضور خود در استان بوشهر افزود: کارگاه آموزشی فرماندهی تیم سحر سازمان جوانان به میزبانی استان بوشهر به صورت منطقه ای برگزار شد و این جوانان در حال آموزش در زمینه آسیب های روحی و روانی ناشی از حوادث هستند که در زمان بحران می تواند در این راستا نقش داشته باشد، اما این فعالیت در سیل 2018 و همچنین در حادثه متروپل نیز مشاهده شد.

ادامه مطلب

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز از حمایت های استاندار و زحمات رئیس و دبیرکل جمعیت قدردانی کرد و گفت: استان بوشهر که بزرگترین مرز آبی خلیج فارس را دارد دارای 5 امداد دریایی است. پایگاه هایی که به دلیل عدم وجود زمین برای ایجاد پایگاه ها، این مکان ها به صورت موقت و موقت به کار خود ادامه می دهند.

احسان ایزدپناه خاطرنشان کرد: شناورهایی که داریم با توجه به شرایط جوی وضعیت خوبی ندارند و به تجهیزات زیادی نیاز داریم که با پیگیری و کمک به دنبال رفع این نیازها هستیم.

وی با بیان نبود آشیانه بالگرد افزود: جمعیت هلال احمر استان بوشهر به بالگرد امداد و نجات مجهز است اما با وجود برخی مشکلات هنوز آشیانه این بالگرد ایجاد نشده است و با شرایط فعلی امیدواریم که این امر به زودی با مساعدت ریاست محترم و دبیرکل جمعیت هلال احمر انجام خواهد شد و همچنین مساعدت های استانی جناب عالی تکمیل خواهد شد.

  بازیکنان پرسپولیس و استقلال چه کردند؟

محمدی زاده استاندار بوشهر با اشاره به تلاش های سال های اخیر جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر استان بوشهر همواره یکی از جمعیت های موفق کشور بوده است.

وی بیان کرد: هلال احمر یکی از تشکل های زنده، فعال و شاغل با ظرفیت بسیار خوب است و از تمامی فعالان این مجموعه صمیمانه تشکر می کنم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه سال گذشته در مدت سه ماه حدود 8.5 میلیون مسافر وارد این استان شدند، افزود: استان بوشهر پس از استان خوزستان دومین استان گردشگرپذیر در سفرهای نوروزی است و به این ترتیب قطب مواصلاتی استان نیز شاهد اتفاقات زیادی بوده است. تردد وسایل نقلیه این است که کمترین تلفات را در تصادفات شاهد بودیم که بیشتر آن با تلاش هلال احمر بوده است.

محمدی زاده گفت: اگر تنها 10 نفر را نجات داده باشیم کار بزرگی است علیرغم اینکه با تلاش این بستگان شاهد کاهش تلفات جاده ای نیز هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید