6 ایده اول در اولین ایده های بیوتکنولوژی و گیاهان دارویی جایزه گرفتند

575250 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایران ؛ اولین ایده های گیاهان دارویی و بیوتکنولوژی به همت معاونت علمی پژوهشی، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، خانه نوآوری، مرکز تحقیقات دارویی برگزار می شود. کارخانه ها و مرکز توسعه واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی در شهرکورد با مجموع 163 ایده کامل و جامع و 6 ایده اول انتخاب و ارائه شد.

فرشید خیری معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد گفت: همزمان با هفته پژوهش اولین رای گیری ایده های بیوتکنولوژی با ارسال 100 ایده و ایده های گیاهان دارویی با ارسال 63 ایده در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد.

خیری افزود: در بخش بیوتکنولوژی از 100 ایده ارائه شده در مرحله اول ارزیابی، 10 ایده انتخاب و در نهایت 3 ایده به عنوان ایده برتر ارائه شد.

وی بیان کرد: در ایده های بیوتکنولوژی ایده علی منصوری استفاده از باکتری های بی هوازی برای کنترل آلودگی هوا، ایده سمانه دلالی تولید انسولین در برخی میوه ها و ایده فاطمه کاویانی تولید شیر گیاهی حاوی بتا نام دارد. -کاروتن برای پیشگیری آنها به ترتیب موفق به کسب عنوان اول تا سوم شدند.

رئیس مرکز تحقیقات تغذیه و فرآورده های ارگانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد نیز در حاشیه اولین ایده گیاهان دارویی گفت: 63 ایده کامل و جامع به دبیرخانه ایده های گیاهان دارویی ارسال و سپس داوری در مرحله اول 6 نفر برتر پذیرفته شدند و ارائه شد و در نهایت 3 ایده به عنوان بهترین ایده ارائه و جوایزی اهدا شد.

مهراب یادگاری گفت: ایده نصیر لندی مبنی بر استفاده از توت بلوط به عنوان جایگزینی برای ضد کوکسیدیوز شیمیایی، ایده یاسر رحیمیان برای تهیه مرهم گیاهی از گیاهان دارویی، رازیانه، جج و کنگر موثر در بهبود زخم های ناشی از سوختگی و بریدگی ها و ایده مهسا احمدی و آرمین دیهیم برای استفاده از گیاه بومی چز کوهی برای درمان عفونت ها و التیام زخم ها انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

  ایران اقتصادهای ورشکسته جهان را درمان می کند

وی تصریح کرد: بهترین ایده ها توسط دانشگاه حمایت و برای تجاری سازی و تولید محصولات گرفته می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید