5.4 میلیون نفر تا روز شنبه به صورت رایگان بیمه می شوند

5.4 میلیون نفر تا روز شنبه به صورت رایگان بیمه می شوند

مهدی رضایی معاون سازمان بیمه سلامت گفت: 5 میلیون و 400 هزار نفر معرفی شده از سوی وزارت رفاه اجتماعی تحت پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند و نتیجه از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود.

بر اساس بند (د) تبصره 14 قانون بودجه 1401، وزارت رفاه اجتماعی سه دهک کم درآمد را در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار داد.

متقاضیان دریافت یارانه دولتی برای سرانه حق بیمه از سوی پایگاه رفاهی ایرانیان درخواست شده و بر این اساس بیمه رایگان به آنها ارائه می شود.

کلیه شهروندان فاقد بیمه پایه می توانند با مراجعه به سامانه خدمات کشوری این سازمان به نشانی www.bimehsalamatiranian.ir و یا پیشخوان های دولت متعاهد نسبت به دریافت بیمه نامه خود و خانواده خود اقدام کنند.

بر اساس لایحه بودجه 1401، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید ظرف دو هفته پس از ابلاغ این قانون، شماره بیمه ملی را با استفاده از بانک اطلاعاتی بهزیستی ایران در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار می داد. بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت، این اطلاعات در تاریخ 20 اردیبهشت در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است.

سازمان بیمه سلامت موظف است این افراد را بدون نیاز به ثبت نام و حضور در مدت یک هفته تحت پوشش بیمه رایگان قرار دهد.

این سازمان موظف است در صورت تایید بر اساس آزمون جامع (با استفاده از پایگاه رفاهی ایران) سایر متقاضیان را تحت پوشش بیمه رایگان قرار دهد.

برای 6 تا 8 میلیون نفری که پوشش بیمه ای ندارند، مبلغ 6 هزار میلیارد تن در نظر گرفته شده تا مردم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

  شناسایی استعدادهای فوتبال ایران با همکاری برزیلی ها

دیدگاهتان را بنویسید