400 بیمار مبتلا به SMA منتظر واردات دارو هستند

533421 خبر ناگهانی

سعید اعظمیان مدیر کمپین بیماران MSM در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز درباره توزیع دارو برای این بیماران گفت: در حال حاضر سازمان غذا و دارو داروهای وارداتی را توزیع می کند اما مشکل این است که داروهای وارداتی. تنها برای حدود 250 بیمار است.سازمان غذا و دارو همچنین اعلام کرد که هیچ داروی جدیدی وارد نخواهد شد. سرنوشت بیش از 400 بیمار هنوز مشخص نیست.

ادامه مطلب

وی افزود: پروتکل ها تغییر کرده و سازمان غذا و دارو تصمیم گرفته دارو را بر اساس سن توزیع کند. بر این اساس ابتدا کودکان زیر 11 سال، سپس از 11 تا 20 سال و سپس افراد مسن دارو دریافت می کنند، اما در حال حاضر مشکل این است که بیش از 400 بیمار بلاتکلیف هستند. هفته گذشته در مقابل وزارت بهداشت تجمع داشتیم و در نهایت وزیر بهداشت قول تامین دارو به بیماران را داد که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

به گزارش ایسکانیوز، بیماران SME سال ها منتظر داروهایی بودند که بالاخره با دستور رئیس جمهور وارد شد اما در انبارهای سازمان غذا و دارو ماندگار شد. این تاخیر اعتراض بیماران را در پی داشت و پس از این تجمع که در مقابل سازمان غذا و دارو برگزار شد، این سازمان قول تسریع در روند توزیع دارو را داد.

انتهای پیام

  از فردای انتخابات 1400 مشخص بود که نمی توان به توافق هسته ای امیدوار بود

دیدگاهتان را بنویسید