35 درصد فوق العاده برای معلمان در این ماه اعمال می شود

547260 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یوسف نوری شامگاه جمعه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: کار سختی را برای ارزیابی معلمان آغاز کرده ایم اما کار در مرحله نهایی است و تا 2 ماه آینده کلیه ارزشیابی های معلمان و معوقات آنها به صورت کامل پرداخت می شود.

وی با گرامیداشت ایام فاطمیه، حضرت فاطمه زهرا(س) و ائمه عطار را پیشوایان واقعی در بحران ها و وسوسه های عصر جدید اعلام کرد و گفت: جریان رسانه ای امپریالیسم با استفاده از قدرت ارتباطی، هدف خود را از بین بردن با شناسایی دختران، زنان و مادران این کره خاکی که باید این شرایط سخت و بحرانی را پشت سر بگذارند، به سمت ایجاد امنیت و آرامش برای نسل های آینده حرکت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این یک واقعیت است که سرمایه اصلی جامعه نیروی انسانی است که نسبت به سایر رشته ها بهره وری و کارایی بالاتری دارد.

نوری افزود: میزان بهره‌وری و بازده سرمایه‌گذاری در مجموعه آموزش و پرورش هشت برابر سایر بخش‌ها است و تلاش می‌کنیم ارزش افزوده بیشتری نسبت به گذشته در مقاطع تحصیلی ابتدایی تا متوسطه داشته باشیم. از شاخص های مشخص شده

وی با بیان اینکه بر اساس شاخص ها در مقطع متوسطه بیکاری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: 85 درصد دانش آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می شوند و مشکلی در این زمینه شاهد نیستیم.

نوری لزوم توجه به توسعه انسانی نسبت به سایر مولفه های توسعه را یادآور شد و افزود: در کنار زیرساخت های راه، راه آهن، فرودگاه و سایر بخش ها، مهمترین زیرساخت کشور نیروی انسانی است و آموزش و پرورش نقش عمده ای در این امر ایفا می کند. این رشته..

وی بی توجهی و بی توجهی گذشته به این حوزه را یادآور شد و تصریح کرد: از روز اولی که وارد آموزش و پرورش شدیم سعی کردیم چالش نیروهای خرید خدمت را حل کنیم و حقوق و مزایای آنها را افزایش دهیم.

  ابوالفضل پورعرب گوش شیرین پندار مجری تلویزیونی اش را پیچاند! + فیلم

بعد از کرونا مدارس دیر باز شدند

وزیر آموزش و پرورش در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: چالش اصلی ما در سال های گذشته تعطیلی مدارس به دلیل وضعیت کرونا بود، هرچند اصرار داشتیم مدارس زودتر افتتاح شوند، اما دیر انجام شد و نتوانستیم. احراز شرایط آموزش حضوری در ترم ارائه دانش آموزان.

نوری تصریح کرد: بازگشایی دیرهنگام مدارس این فرصت را برای سایر بازیگران فراهم کرد تا دانش آموزان ما در اکوسیستم جدیدی زندگی کنند و عادت به این اکوسیستم مشکلات جدی ایجاد کرد که آثار و نتایج آن را امروز شاهد هستیم.

وی بیان کرد: استان هایی مانند اردبیل نباید گرفتار مشکلات آموزشی و تربیتی شوند زیرا این استان مهد علمایی مانند مقدس اردبیلی است که سرمایه علما هستند.

نوری با تجلیل از خیرین فقید به ویژه مرحوم علیپور افزود: مرحوم علیپور با ساخت 72 مدرسه که برای همیشه در تاریخ این کشور و منطقه به یادگار خواهد ماند، مجاهدت دیرینه ای را رقم زد.

وی لزوم توجه به دانشگاه فرهنگیان با نگاه تحول آفرین را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اردبیل باید به دانشگاه فرهنگیان مجهز شود و از منابع تولیدی باید با جدیت ساخت دانشگاه فرهنگیان را ادامه دهیم.

نوری در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: دانشگاه فرهنگیان اردبیل با ساخت وصله و ذرت راه به جایی نمی برد و بهتر است از ظرفیت موجود برای ساخت پردیس کامل دانشگاه فرهنگیان اردبیل استفاده شود.

مجوز استخدام 1300 معلم در دانشگاه فرهنگیان را گرفتیم

وزیر آموزش و پرورش از جذب 300 هیات علمی برای دانشگاه فرهنگیان خبر داد و بیان کرد: جذب 1300 هیات علمی نیز در دستور کار قرار دارد و در نظر داریم 1000 مجوز بین پزشکان و معلمان شاغل در آموزش و پرورش توزیع کنیم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: این دانشگاه باید در راستای تربیت نیروی انسانی متخصص برای آموزش حرکت کند و لازم است آن را در قالب کامل و کامل دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفت.

نوری تصریح کرد: به فکر مجموعه های بزرگی مانند پردیس های فرهنگی و هنری کودک و نوجوان، دهکده ورزشی و شهر آموزشی در کشور هستیم و در تلاش هستیم تا سرانه فضاهای آموزشی استان اردبیل را از این طریق ارتقا دهیم.

  همکاری مشترک ایران و روسیه برای ساخت هواپیما

وی سرانه آموزش و پرورش استان اردبیل را 5.87 متر مربع اعلام کرد و گفت: سرانه در کشور 5.2 دهم متر مربع است که از میانگین کشوری استان اردبیل بالاتر است.

نوری افزود: در شهر اردبیل این سرانه کمتر از 3.8 دهم است و با توجه به افزایش مهاجرت به مرکز استان با کاهش فضاهای آموزشی مواجه هستیم.

کار آموزش و پرورش آموزش است نه ارائه خدمات حمل و نقل یا ساخت و ساز

وزیر آموزش و پرورش در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: کار آموزش و پرورش آماده سازی نیروی انسانی است و نباید وارد حوزه خدمات حمل و نقل دانش آموزان و ساختمان سازی شویم.

وی افزود: این موارد به ما مربوط نیست و وظیفه ما تربیت نسل آینده است و در این عرصه قطعا مهم ترین رسالت خود را به درستی انجام خواهیم داد.

نوری تصریح کرد: توسعه مردمی که در دولت سیزدهم مورد تاکید است باید در حوزه آموزش بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا خود مردم در ساخت فضاهای آموزشی مشارکت داشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: واگذاری زمین محل احداث مدرسه دارالفنون باید هر چه سریعتر مشخص شود و با اعطای انشعاب و معافیت از شهرداری عملیات ساخت مدرسه دارالفنون آغاز شود. مالیات.

نوری تصریح کرد: در محل ساخت مدرسه دارالفنون به راحتی می توانیم دانش آموزان را با کسب و کار آشنا کنیم بنابراین با ساخت غرفه های متعدد می توانیم دانش آموزان را با عرصه فروش محصولات مختلف آشنا کرده و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی به عدم ارائه خدمات مجتمع ها و درمانگاه های تعاونی فرهنگیان به این قشر اشاره کرد و گفت: به جای توسعه درمانگاه ها در صدد تقویت بیمه اولیه و تکمیلی فرهنگیان هستیم تا رضایت آنان را تضمین کنیم.

  غذاهای چرب باعث سرطان می شوند

رتبه بندی معلمان زمان زیادی می برد

وزیر آموزش و پرورش اجرای موفق طرح رتبه بندی معلمان را برشمرد و افزود: طی ماه های گذشته با تلاش شبانه روزی طرح رتبه بندی را راه اندازی کردیم و با قدرت و توان به اجرای آن ادامه می دهیم.

نوری در ادامه خاطرنشان کرد: رتبه بندی کار سخت و زمان بری است و گاهی حتی رتبه بندی یک دانشکده یک سال طول می کشد و صدها ساعت باید در این حوزه صرف شود.

وی افزود: همکاران ما در بسیاری از مناطق تا ساعت 12 شب در قالب طرح های رتبه بندی برای معلمان قضاوت می کنند اما این کار چندین ماه طول می کشد و باید با حوصله در این زمینه کار کرد.

نوری تصریح کرد: معلمان به یاد داشته باشند که رتبه بندی پخت نان در نانوایی آماده ارائه سریع نیست اما این موضوع زمان بر است و تلاش می کنیم تا چند ماه آینده رتبه بندی همه معلمان و فرهنگیان را تکمیل کنیم. احکام صادر شود.

وی از فوق العاده 35 درصدی حقوق معلمان در این ماه خبر داد و بیان کرد: تامین اعتبار در این حوزه انجام شده و قطعا اقدامات عملیاتی را در این حوزه آغاز کرده ایم.

نوری در خصوص بهسازی قرارگاه مقدس اردبیلی بیان کرد: هم برای اردو و هم برای ساخت دانشگاه فرهنگیان در قالب پردیس خواهر و خوابگاه اعتبار مورد نظر را تامین می کنیم و منابع این حوزه را در سطح شهر پرداخت می کنیم. جاری و سال آینده

وی گفت: 10 میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی اردوگاه اختصاص داده ایم و منابع لازم را برای تجهیز دانشگاه فرهنگیان تامین می کنیم و علاوه بر آن منابع لازم نیز با ابلاغیه های قانونی پرداخت می شود.

وزیر آموزش و پرورش از تامین اعتبار برای تجهیز باغات زمستانی و احداث سیستم گرمایشی مدارس خبر داد و افزود: 26 میلیارد تومان اعتبار در این حوزه تامین می شود تا برای انجام این تعهدات استفاده شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید