30 نفر از وعده های شکست خورده شکایت کردند / کمک های دولتی مانند تبلیغات نیست

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایسکانیوز، شب 29 بهمن ماه 1396 زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 ریشتر ساعت 22:55:34 شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند. . مرکز لرزه نگاری کشور در آن زمان اعلام کرد این زمین لرزه در عمق 8 کیلومتری و کانون آن در 10 کیلومتری سی سخت در کوگیلویه و بویراحمد، 19 کیلومتری کمه در استان اصفهان و 24 کیلومتری یاسود مرکز کوگیلویه بوده است. و استان بویراحمد. خوشبختانه به کسی آسیب نرسید، اما ده ها مجروح و صدها خانه آسیب دید.

با وجود گذشت 415 روز از زلزله شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت مسکن همچنان دغدغه اصلی زلزله زدگان سی سخت و آسیب دیدگان این زلزله است. زلزله در این شهر

سی سخت است

در همین رابطه یکی از ساکنان شهر زلزله زده سی سخت به ایسکانیوز گفت: دولت برای ساخت هر واحد آپارتمان 100 میلیون تن وام به ما داده است اما با این مبلغ امکان ساخت خانه وجود ندارد و داشتیم. بخشی از هزینه ها را به تنهایی پوشش دهد.»

یکی دیگر از قربانیان زلزله سی سخت گفت: کمکی که دولت برای ساخت خانه به ما کرد کافی نبود و مجبور شدیم بخشی از هزینه را از جیب خود بپردازیم.

وی ادامه داد: دولت وعده های زیادی به ما داده که عملی نشده است; بر اساس گزارش رسانه ها، 10 خانواده از ساکنان این شهر هنوز وارد خانه های خود نشده اند. 70 درصد مردم وارد خانه های خود شده اند. این در صورتی است که می بینید اکنون چندین نفر به خانه های خود بازگشته اند و خانه هایشان به طور کامل بازسازی نشده است. در کل باید بگویم کمکی که دولت به ما کرد به اندازه تبلیغاتی که انجام شد نبود.

  فراستی: بازیگر خوش تیپ ایرانی نمی شناسم!

سی سخت است

وی در خصوص وام دهی دولت گفت: دولت به ما وام داد اما این وام جوابگوی هزینه های ما نبود. مثلا 30 میلیون تن به من دادند که ماهانه 420 هزار تن و 15 میلیون تن می دهم. وام بلاعوض باید 30 کیسه سیمان به من می دادند که متأسفانه این اتفاق نیفتاد و مجبور شدم از بازار آزاد خرید کنم، زمین را دریافت نکردم.

به افرادی که خانه هایشان به طور کامل ویران شده است 180 میلیون تن وام داده شد و مقداری وام پرداخت شد اما 180 میلیون تن در حال حاضر پول زیادی نیست و برای ساخت خانه کافی نیست. برخی از همشهریان ما می گویند که با این پول حتی نتوانسته اند لوازم بازسازی خانه خود را تهیه کنند. با تورمی که سال گذشته با آن مواجه بودیم چگونه می توانیم با این هزینه ها زندگی کنیم؟

سی سخت است

وی در پایان گفت: ما در منطقه سردسیری زندگی می کنیم و دولت باید بیشتر به ما کمک می کرد اما متاسفانه اینطور نشد. ضمن اینکه از سال 68 تاکنون زلزله های متعددی در این شهر رخ داده است و باید به مقاوم سازی منازل اهتمام ویژه ای داشته باشیم تا با خسارات عمده مواجه نشویم اما اینطور نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید