22 شرکت ثبت شده هنوز واریز سود متمرکز انجام نداده اند

520802 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، با توجه به اینکه سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام از حدود سه سال پیش راه اندازی شد، اکثر شرکت های بورسی قبلاً سهام خود را با صدور اخطاریه پرداخت سود سهامداران، برداشت یا به بانک ها اعلام می کردند. سود، به دفتر مرکزی شرکت مراجعه کنید یا شماره حساب را مشخص کنید.

این در حالی است که برخی از سهامداران خرد از زمان و پرداخت سود مطلع نشدند که در نتیجه سود سهامداران خرد به حساب شرکت های ثبت شده و فرابورس واریز شد اما پس از راه اندازی سجام، برخی از شرکت های ثبت شده سود سهام خود را از شرکت های ثبت شده و فرابورس واریز کردند. سهامداران خرد از طریق SJAM انجام دادند، اما برخی از شرکت های بورسی از پرداخت سود خودداری کردند. در نتیجه سود سهامداران خرد بر دوش مدیران شرکت ها و به حساب شرکت های بورسی واریز شد.

نمایندگان در قالب قانون بودجه 1401، تمامی شرکت های ثبت شده را مکلف کردند از طریق سامانه سجام به موقع به سهامداران خرد سود پرداخت کنند.

سید محسن دهنوی نماینده مجلس امروز در فضای مجازی نوشت: پیرو ابلاغ قانون بودجه 1401 و بخشنامه سازمان بورس، تمامی شرکت های بورسی موظف به واریز سود سهام از طریق سجام هستند.

بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی 93 شرکت متقاضی پرداخت سود، 26 شرکت در سال جاری نسبت به سال گذشته روش پرداخت خود را تغییر داده اند، اما 22 شرکت همچنان متشکل هستند و سازمان بورس باید به زودی روش سپرده گذاری خود را تغییر دهد. دنبال سود این شرکت ها باشید.

  قیمت هر شانه تخم مرغ 43000 تن

متأسفانه شرکت هایی با نمادهای وسنا، ورشرق و صباساز به بهانه واریز سود از سجام، توزیع سود خود را به تاخیر انداختند.

سازمان بورس نباید اجازه دهد شرکت ها به این بهانه در پرداخت سود تاخیر داشته باشند. سود واریز شده توسط مردم در سالهای اخیر نیز حق الناس است و باید هر چه سریعتر ودیعه آنها از طریق سجام در دستور کار قرار گیرد. فقط به واریز سود امسال بسنده نکنید و بقیه سود سال های قبل را از سجام بپردازید.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید