22 باند قاچاق اسلحه منهدم شد

536930 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سردار مهدی حاجیان، سخنگوی و معاون اجتماعی و فرهنگی فرماندهی انتظامی کل کشور در نشست خبری روز یکشنبه 26 اردیبهشت ماه با اشاره به قاچاق کالا گفت: زمانی که یک طرح کلان اقتصادی است. در مورد هر کشوری صدق می کند.” قطعاً با حاشیه ها مرتبط خواهد بود و برندگان منافع خود را دنبال می کنند، بنابراین به سازمان های مسئول نظارت بر اجرای طرح نیاز است.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: یکی از دستگاه هایی که علاوه بر تعزیرات و سایر وزارتخانه ها می تواند در برنامه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گنجانده شود، نیروی انتظامی کشور است و این فرماندهی وظیفه مبارزه با قاچاق کالا را بر عهده دارد و این وظیفه را انجام می دهد. خوب است.”

سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور با بیان اینکه این طرح به نفع مردم بوده و منافع آن به اقشار پایین باز می گردد، خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی سال هاست با قاچاق کالا برخورد می کند. یکی از اقدامات ارزشمندی که از اوایل فروردین ماه انجام شده، ایجاد پایگاه امنیتی اقتصادی به نام امین است که در کشور در موضوع قاچاق فعالیت می کند و همکاری خوبی با قانون مجازات و دادستانی دارد.

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین ماه تاکنون 3 میلیون و 300 هزار لیتر روغن خوراکی، بیش از 5 هزار و 300 تن گندم و آرد، 2 هزار و 700 تن دام و 3 هزار و 300 تن برنج انبار شده و قاچاق کشف شده است. همچنین 1284 متهم شناسایی و دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.

سردار حاجیان گفت: ارزش ریالی این کالاها 9 هزار میلیارد ریال است. همچنین در این اردو 10 هزار و 872 تیم عملیاتی تشکیل شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اقدامات فرماندهی انتظامی کشور در مبارزه با سرقت گفت: آسیب شناسی در حوزه قاچاق کالا و ارز و بیت المال و همچنین کشف 3 میلیون و 300 هزار دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. لیتر روغن . و بقیه اکتشافات ما باید بدانند که در کجای چرخه مبارزه با مشکل مواجه هستیم که این چرخه ادامه دارد و بنابراین لازم است قوانین در این زمینه بررسی و بازنگری شود و چگونه این اتفاق می افتد. البته این حجم از قاچاق را نمی توان به صورت انفرادی در مرزها انجام داد و باید بر مبادی ورودی و ورودی کشور نظارت بیشتری داشته باشیم و قوانین سخت گیرانه تری داشته باشیم، پلیس باید به سامانه تجارت وزارت صمت دسترسی کامل داشته باشد. قانونگذار پلیس را به عنوان مراجع انتظامی و نظارتی معرفی کرده است و برای نظارت کاملتر باید به سامانه ها دسترسی کامل داشته باشد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته 8 شهید را در مبارزه با قاچاق تقدیم کرده ایم. در روزهای اخیر اولین شهید در مبارزه با قاچاق کالا در سال 1401 تقدیم شد و از تمامی دستگاه های ذیربط می خواهیم در استفاده از ظرفیت قانونی و اختیارات بیشتر پلیس را یاری کنند و باید از تبصره 4 ماده 18 قانون مربوطه استفاده کنیم. مبارزه با قاچاق انسان و اگر این اتفاق بیفتد، مبارزه هدفمند خواهد شد.

حاجیان تاکید کرد: باید قانون را بازنگری کنیم و قانون باید به روز شود و خودروها و کامیون هایی که تیر خورده اند باید با جدیت بیشتری برخورد شود. این خودروهای شلیک کننده تصادف کردند و در سال گذشته 177 تصادف، 549 نفر مجروح و 318 نفر جان باختند. شهید بزرگوار ما در درامیدیه نیز در مقابل خودروهای تیرانداز به شهادت رسید و لازم است قانون تلنجی اصلاح شود و از این قانون که برای رفاه حال مرزنشینان بود سوء استفاده شد. پلیس به خودروهای تیراندازی برخورد کرد و تیراندازان توقیف شدند.

وی در خصوص فضای مجازی نیز گفت: 31 درصد جرایم ما مربوط به جرایم سازمان یافته مانند قمار، فروش اسلحه، قاچاق مواد مخدر و غیره است و 288 نفر در این زمینه دستگیر و بسیاری از این صفحات مسدود شده است.

وی در خصوص قاچاق اسلحه نیز گفت: 651 عملیات سایبری انجام و 22 باند سازماندهی شده در منطقه با گردش مالی 2800 میلیارد تن شناسایی و دستگیر شدند. برخی از شعب آنها در خارج از کشور بودند.

وی در خصوص طرح پنچی الف گفت: سال گذشته 8 پرونده در حوزه قاچاق مواد مخدر در صحنه بین المللی مطرح شد، مواد مخدر قاچاق نیز کشف و افراد به مراجع قضایی معرفی شدند.

  دلیل سختگیری دولت در اجرای رتبه بندی معلمان چیست؟

وی در خصوص امنیت مرزها نیز گفت: امنیت در مرزهای شمالی، جنوبی، غربی و شرقی برقرار است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. در منطقه مرزی شرقی به دلیل عدم اشراف مرزبانان افغان به پروتکل های مرزی، اختلافات جزئی مجاز بود.

سردار حاجیان در خصوص مبارزه با سرقت گفت: 51 درصد سرقت ها جزئی است که ناشی از فقر، بیکاری و همچنین معتادان متجاهر است که چاره ای جز سرقت ندارند. علاوه بر این، برخی از سارقان بارها مرتکب جرم شده اند و این موضوع نیازمند آسیب شناسی است و نیازمند چرخه اصلاح و تربیت مجرمان هستیم، همچنین روند اجتماعی شدن این افراد با مشکل مواجه است و دستگاه های مسئول باید این مشکل را تشخیص دهند.

وی گفت: با توجه به برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر، آمادگی داریم تا امنیت گردشگران را تضمین کنیم. کشور ما یکی از امن ترین کشورهای منطقه و جهان است و از نظر همکاری های پلیسی بین المللی با توجه به اینکه کشورمان یکی از بنیانگذاران اینترپل است، همکاری های بین المللی در حال انجام است و در این راستا تیم های پلیس ما اعزام خواهند شد. به قطر جهت انتقال تجربیات و اقدامات لازم پلیس به تعداد مورد نیاز.

وی در خصوص اقدامات پلیس در قبال جرائم خشن گفت: خط قرمز پلیس امنیت عمومی است و اگر فردی جامعه را برای مردم خطرناک کند، پلیس وارد می شود و در صورت عدم تمکین از پلیس. با او برخورد خواهد شد.» کسانی که در جامعه رعب و وحشت ایجاد می کنند یا به ظالمان هشدار می دهند، اگر دستور پلیس را اجرا نکنند، به اشد مجازات خواهند رسید.

  سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالگرد قیام مردم تبریز

وی ادامه داد: متأسفانه مجازات های پیش بینی شده در قانون بازدارنده نیست و قانونگذار باید در این زمینه ورود کند و قوانین را مورد بازنگری قرار دهد تا از امتیازات متخلفان بهره مند نشود و برای اصلاح مجازات هایی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: پلیس موفق به ردیابی و دستگیری این افراد شد.

حاجیان در خصوص تغییر ساختار و تغییر مخفف ناجا فرجا افزود: با عنایت و عنایت فرمانده معظم کل قوا، ساختار فرماندهی انتظامی کشور ارتقا و تغییر یافته است. از نیرو به فرمانده کل سپاه پاسداران، فرمانده کل ارتش و ناجا با فضل و عنایت حضرت عالی به فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ارتقا یافتند. فرمانده کل قوا.

وی ادامه داد: این ارتقاء در پلیس تخصصی نیز انجام شد و سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی کشور که مسئولیت امنیت داخلی را بر عهده دارد تشکیل شد. در معاونت اجتماعی نیز تغییراتی ایجاد شد و به معاونت فرهنگی اجتماعی منتقل شدند، همچنین تعدادی از افسران متخصص پلیس ارتقا خواهند یافت و شاهد تاثیر این تغییرات در خدمات رسانی به مردم خواهیم بود.

وی افزود: پلیس به فرماندهی انتظامی کشور تغییر نام داده و نام کوتاه آن نیز تغییر می کند که تا یک سال آینده تغییر می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید