2023 سال سرمایه گذاری در بیت کوین؟!

به گزارش مستقل آنلاین؛ حتی پس از کاهش 71 درصدی قیمت در 52 هفته گذشته، بیت کوین همچنان از آوریل 2013 بازده درخشانی بیش از 12300 درصد دارد. این عملکرد به مراتب از بازده بازار بزرگتر S&P 500 در مدت مشابه و سرمایه گذارانی که ممکن است داشته باشند، پیشی گرفته است. از دست رفته دستاوردها، آنها ممکن است تعجب کنند که آیا باید اکنون وارد بازار شوند یا خیر.

سطوح بی‌سابقه محرک‌های مالی و پولی که دولت‌ها و فدرال رزرو برای کمک به حمایت از ایالات متحده و سایر اقتصادها در طول همه‌گیری ویروس کرونا استفاده کرده‌اند، همراه با مسائل زنجیره تامین و کمبودهای ناشی از درگیری‌های ژئوپلیتیکی، منجر به تورم بالا در سراسر جهان شده است. در ایالات متحده آمریکا در طول یک سال و نیم گذشته ایجاد کرده است.

برای مبارزه با این موضوع، فدرال رزرو به شدت نرخ های بهره معیار خود را افزایش داد و باعث شد سرمایه گذاران در دارایی های ریسک آسیب ببینند.

علاوه بر این، سقوط FTX، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، باعث ایجاد وحشت در بازار کریپتو شد. از زمانی که اخبار منتشر شد مبنی بر اینکه FTX دارای مشکلات نقدینگی عمده است و به دنبال خرید توسط رقیب بزرگتر بایننس است، قیمت بیت کوین 8 درصد کاهش یافته است که روند نزولی را در سال 2022 تقویت می کند.

وضعیت FTX در واقع می تواند کاتالیزوری برای بیت کوین باشد زیرا می تواند اجرای یک چارچوب نظارتی واضح برای ارزهای دیجیتال را تسریع بخشد. اما با توجه به اینکه رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده قبلاً گفته بود که بیت کوین یک کالا است نه یک امنیت، بعید است که برترین ارز دیجیتال مشمول مقررات جدید شود.

  از روز پنجشنبه تعرفه جدید حمل و نقل عمومی را اعمال کنید

این شفافیت نظارتی بسیار مورد نیاز، بیت‌کوین را به سرمایه‌گذاری جذاب‌تری برای سرمایه‌گذاران نهادی تبدیل می‌کند، که می‌تواند منجر به جریان‌های عظیم ورودی به دارایی شود و احتمالاً قیمت را در سال 2023 بالاتر خواهد برد.

اگرچه بیت کوین در ابتدا در سال 2008 به عنوان یک “سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا” ایجاد شد، اما با اولین بلوک تراکنش ها در ژانویه 2009 تایید شد. اما بیت کوین می تواند چیزی باشد که سرمایه گذاران می توانند برای پس انداز خود از آن استفاده کنند.

اکثر افرادی که به ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند می دانند که محدودیت 21 میلیونی برای بیت کوین وجود دارد. تعداد کل بیت کوین هایی که می توان استخراج کرد. این عرضه محدود در تئوری باید با افزایش تقاضا، قیمت را در طول زمان بالاتر نگه دارد و با دنیای دیجیتالی فزاینده، نسل‌های جوان احتمالاً به دنبال ذخیره ثروت خود در دارایی‌های نوآورانه مانند بیت کوین هستند و نه در طلا.

در حالی که بسیاری از مردم در کشورهای توسعه یافته با دسترسی آسان به پرداخت های پایدار و زیرساخت های مالی ممکن است واقعاً از پتانسیل بیت کوین قدردانی نکنند، کسانی که در کشورهای فقیرتر هستند مطمئناً مزایای آن را درک می کنند. بیایید ونزوئلا را به عنوان مثال در نظر بگیریم. این کشور آمریکای جنوبی به خاطر گذراندن دوره‌های تورم بسیار معروف است که قدرت خرید بولیوار را از بین برده است. در این وضعیت ناخوشایند، یک شهروند ونزوئلا بدون شک ترجیح می دهد پس انداز خود را به جای ارز محلی در بیت کوین نگه دارد. حداقل با بیت کوین هیچ راهی برای یک مقام مرکزی برای دستکاری ارزش آن وجود ندارد.

  30 درصد از پزشکان پزشکی هیچ علامتی ندارند

علاوه بر این، بیت کوین ممکن است روزی به عنوان یک ارز ذخیره ایجاد شود، به این معنی که می توان از آن برای تسویه تراکنش ها استفاده کرد. هنوز پیشرفت های زیادی در این زمینه وجود دارد، به خصوص از نظر سرعت تراکنش، کارمزد و سهولت استفاده. اما پتانسیل قطعا وجود دارد.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید