16 نکته کلیدی برای داوطلبان کنکور / چگونه از مهارت های تحصیلی در آزمون استفاده کنیم؟

مهداد ملا صالحی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به روزهای آتی قبل از کنکور سراسری 1401 و کنکور، اظهار داشت: پذیرش در رشته مربوطه و دانشگاه مورد نظر همواره موضوعی مهم و سرنوشت ساز برای این رشته بوده است. رقابت شدید در مناطق با تقاضای بالا، این امر برای داوطلبان و والدین آنها استرس زا است.

وی افزود: در این روزهای پایانی حفظ آرامش و توانایی نشان دادن مهارت های کسب شده در سال های تحصیلی که برای موفقیت در این آزمون تمرین شده بسیار مهم است.

دبیر و مشاور تحصیلی به مهم ترین کارهایی که داوطلبان باید در روزهای پایانی مانده به کنکور انجام دهند اشاره کرد و گفت: آمادگی روحی و جسمی دانش آموزان موضوع مهمی است که امروزه مطرح می شود. جسم و روح دانش آموز در کنکور باید در راس ظرفیت کاری و سلامت قرار گیرد. برای این منظور تغذیه مناسب کاملا ضروری است. با توجه به اینکه کنکور در روزهای گرم تابستان برگزار می شود، مصرف آب به مقدار کافی حاوی املاح و ویتامین ها توصیه می شود تا بدن دچار تشنگی سلولی و کم آبی نشود.

وی مصرف آجیل مانند گردو، بادام و قندهای طبیعی مانند خرما و کشمش را به داوطلبان توصیه کرد و گفت: در روزهای قبل از کنکور از خوردن غذاهای سنگین، چرب و نفاخ خودداری کنیم. همچنین متقاضیان باید صبحانه ای سبک و مقوی در روز آزمون بخورند.

مشاور تحصیلی و کنکور درباره بی خوابی دانش آموزان در شب کنکور و نحوه کنترل استرس گفت: خواب کافی و کامل یکی از ارکان سلامت بدن است. در روزهای قبل از کنکور دانش آموزان باید 7-6 ساعت خواب مداوم و کافی داشته باشند. برای این کار دانش آموزان باید سعی کنند ساعت 10 شب به رختخواب رفته و ساعت 6 صبح از خواب بیدار شوند. به این ترتیب روز کنکور، سر وقت بیدار شدن و رفتن سر جلسه امتحان مشکلی نخواهند داشت.

  گل محمدی با جدایی دروازه بان پرسپولیس موافق نیست

ملا صالحی گفت: بهتر است دانش آموزان در روزهای قبل از کنکور ناهار نخوابند تا شب راحت بخوابند.

مشاور تحصیلی و کنکور تاکید کرد: دانش آموزان با کمی ورزش و پیاده روی سبک و فعالیت عضلانی می توانند به خواب راحت و به موقع شب قبل از کنکور کمک کنند. همچنین مصرف یک لیوان شیر ولرم یک ساعت قبل از خواب بسیار موثر است.

وی با تاکید بر آمادگی روحی و روانی دانش آموزان برای حضور در کنکور خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید به خاطر داشته باشند که آرامش بخش ترین سوال یاد خدای متعال است. نماز صبح قبل از شروع تمرین و شروع کنکور باعث تفکر و تمرکز می شود.

ملا صالحی خطاب به دانش آموزان گفت: استرس اولیه دقایقی پس از شروع کنکور از بین می رود و باید تمام ذهن خود را معطوف پاسخ صحیح به سوالات مطرح شده کنید.

16 نکته کلیدی برای داوطلبان کنکور / چگونه از مهارت های تحصیلی در آزمون استفاده کنیم؟

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر بهتر است از تماس و ارتباط با کسانی که به دلایلی باعث ایجاد روحیه منفی در دانش آموز می شوند خودداری شود، افزود: و کامپیوتر و تماشای فیلم و تلویزیون.

مشاور تحصیلی و کنکور ادامه داد: دانشجویان دغدغه ای بابت باقی مانده مباحث درسی ندارند. در عوض باید به حجم دروس مطالعه شده فکر کنند و مطمئن شوند که همه داوطلبان کنکور دارای منابع درسی باقی مانده و ناقص هستند و هیچکس نتوانسته تمام منابع درسی را مطالعه کند.

ملاصالحی با بیان اینکه این روزها اخبار مربوط به کنکور در فضای مجازی، سایت ها، صفحات و گروه ها بازتاب پیدا می کند و برخی حق و باطل حرفه ای را در تبلیغات و مشاوره منتشر می کنند، گفت: داوطلبان توجه داشته باشند که تنها منبع موثق اخبار برای آزمون ورودی وب سایت رسمی است. این یک سازمان ارزیابی است و باید تمام اخبار این سایت را دنبال کنند و به پیام ها و توصیه های آن توجه کنند و در اخبار مراکز دیگر دخالت نکنند.

  ثبت نام از داوطلبان مصاحبه آزمون دکتری تخصصی از امروز آغاز می شود

وی تاکید کرد: در کنکور امسال حدود یک میلیون و 500 هزار شرکت کننده با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و برای همه داوطلبان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

به گزارش ایسکانیوز، کنکور 1401 از روز چهارشنبه 8 تیرماه با آزمون گروه آزمایشی رشته هنر آغاز و روز شنبه 16 تیرماه با برگزاری آزمون زبان به پایان می رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید