150 هزار تن نفت خام در بنادر هرمزگان

562501 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان صبح امروز در سی و هشتمین بازدید از بندر شهید رجایی بندرعباس ضمن بازدید از بخشهای مختلف مجتمع بندری، گمرک، اسکله و انبارها، اقدامات انجام شده برای مقابله با قاچاق در بندر و گمرک شهید رجایی شخصاً بازرسی و علاوه بر ارائه توصیه های لازم به مراجع ذیربط در جهت تقویت اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای، دستورات ویژه ای را صادر کرد.

مجتبی قهرمانی ضمن نظارت بر انبار حدود 80 هزار کانتینر و 44 انبار تعیین شده با دستور رئیس قوه قضائیه، وضعیت عمده کالاهای انبار شده در بندر شهید رجایی بندرعباس را بررسی و دستورات لازم را ارائه کرد. تسریع در ترخیص و حمل این کالاها به تمام نقاط کشور.

وی همچنین گفت: در این بازدید و با حضور مسئولان مربوطه، تصمیمات لازم برای تسریع در روند ترخیص کالاهای اساسی اتخاذ شد و بر این اساس، دستگاه های متولی موظفند تمامی امکانات را برای ترخیص فوری انبارها بسیج کنند. اقلام.” سریع در این مجتمع بندری.

در بخشی دیگر از این بازدید، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با حضور در مخازن نفت گمرک شهید رجایی بندرعباس، از وجود حدود 150 هزار تن نفت خام در انبارهای گمرک بندر و گمرک هرمزگان خبر داد. فرآیند ترخیص محموله 32000 تنی روغن به منظور تامین مواد اولیه مورد نیاز تعداد زیادی از کارخانه های روغن خوراکی در سراسر کشور اتخاذ شده است.

قهرمانی افزود: برای تامین ناوگان حمل و نقل مورد نیاز برای حمل این محموله بزرگ نفت، تعداد کامیون ها در بندر شهید رجایی بندرعباس دو برابر شده و حرکت و بارگیری به صورت 24 ساعته ادامه دارد تا نفت به بالاترین حد ممکن برسد. – به زودی کالاهای وارداتی باید به طور کامل تخلیه و به کارخانه های روغن خوراکی در اقصی نقاط کشور ارسال شود.

  دوره ها نیاز به تغییرات عمده / پیشنهادات متناسب با نیازهای بازار کار دارند

این متصدی همچنین گفت: با توجه به مشکلات تنها کارخانه روغن خوراکی استان هرمزگان در زمینه تامین مواد اولیه، مقرر شد با هماهنگی اداره کل صنعت معدن و تجارت از ظرفیت خطوط تولید حداکثر استفاده شود. مقدار قابل توجهی از مواد اولیه کارخانه به تولید سریع محصولات خود در عین به حداکثر رساندن تولید.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدید پس از رسیدگی به مشکل یک شرکت فعال در زمینه تعمیر و تجهیز نیروگاه ها، برای ترخیص 80 کانتینر با محموله لازم برای این شرکت، دستورات لازم صادر شد.

رئیس قاضی استان هرمزگان در پایان تاکید کرد: شاهد رفع مشکلات تشکیل اقلام و مواد اولیه رها شده برای تولید هستیم و امیدواریم با ادامه این روند گام های بزرگی در راستای حفاظت از اموال برداشته شود. بیت المال و احقاق حقوق عمومی.

گفتنی است بر اساس آمار گمرک شهید رجایی بندرعباس بزرگترین گمرک ایران است که به تنهایی بیش از 55 درصد صادرات و واردات و 70 درصد ترانزیت را بر عهده دارد و حدود 100 میلیون تن کالا تخلیه می شود. و سالانه در این بندر گمرکی بارگیری می شود. این رقم معادل تخلیه و بارگیری 90 درصد کالاهای کانتینری در کشور است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید