140 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی واحد تهران مرکزی ارائه می شود / متقاضیان توجه جدی به بازار کار مناطق داشته باشند.

568534 خبر ناگهانی

سوزان امامی پور معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص انتخاب داوطلبان کنکور سراسری و همچنین حوزه های پرتقاضا یا کم تقاضای دانشگاه آزاد اسلامی. گفت: رشته هایی که در هر زیرگروه آموزشی در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی ارائه می شود، اغلب جزو پرتقاضاترین رشته ها هستند. برخی از رشته های علوم پایه مانند ریاضی و فیزیک از معدود حوزه هایی هستند که کمتر مورد استقبال قرار می گیرند.

وی ادامه داد: به طور کلی رشته هایی مانند فنی و مهندسی، علوم کامپیوتر، معماری و علوم انسانی امروزه پر تقاضا هستند. در گروه علوم انسانی رشته هایی مانند مدیریت، روانشناسی و علوم تربیتی، علوم سیاسی و حقوق از پرطرفدارترین رشته ها هستند. رشته های علوم اجتماعی نیز متقاضیان خوبی دارند، اما عدم ظرفیت پذیرش این رشته ها باعث شده است که متقاضیان کمتری در گزینش آنها قرار بگیرند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: رشته های دانشکده هنر از جمله بازیگری، کارگردانی، موسیقی، طراحی و گرافیک طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و دانشگاه آزاد اسلامی فرصت ثبت نام بدون آزمون در این رشته ها را فراهم کرده است. آزمون یا بدون آزمون، برای پذیرش نهایی باید در آزمون عملی دانشگاه قبول شوند. رشته های زبان متقاضیان نسبتا خوبی به خصوص گرایش انگلیسی دارند اما سایر رشته های این گروه مانند فرانسه یا آلمانی متقاضی کمتری دارند.

امامی پور به رشته هایی که بازار کار بهتری در جامعه دارند اشاره کرد و گفت: رشته هایی مانند حسابداری، مشاوره و روانشناسی از جمله رشته های دارای بازار کار مناسب هستند که باعث شده در سال های اخیر داوطلبان زیادی جذب این رشته ها شوند. برخی رشته ها مانند مهندسی نساجی به دلیل رکود بازار کار نسبت به سال های گذشته تقاضای کمتری دارند و تقریبا هیچ متقاضی برای آنها وجود ندارد.

  آیا مسئولین همه شرایط لازم را فراهم کردند تا به فکر حضور بانوان در ورزشگاه باشند؟

وی درباره امکانات آموزشی و شرایط تحصیل در دانشگاه آزاد تهران توضیح داد و تاکید کرد: دانشگاه آزاد تهران مرکزی در حال حاضر دارای 14 دانشکده مجزا و تخصصی است. تنوع گسترده ای در رشته های ارائه شده، وجود هیئت علمی قوی، وجود امکانات آزمایشگاهی و امکانات آموزشی بسیار خوب در واحد تهران مرکز و بسیاری از واحدهای دیگر دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که دانشجویان می توانند در طول تحصیل از آنها بهره مند شوند. مطالعات.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرکز تهران ادامه داد: توزیع مناسب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان ها و استان ها دسترسی و امکان ادامه تحصیل را برای بسیاری از متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه را دارند تسهیل کرده است. هزینه ها و مشکلات برای دانش آموزان بحث می شود. حمل و نقل، اسکان و دسترسی به دانشگاه باید کاهش یابد.

این استاد دانشگاه به نکات مهم متقاضیان برای انتخاب رشته کنکور پرداخت و گفت: متقاضیان پذیرفته شده در کنکور سراسری باید برای انتخاب رشته خود به چند نکته مهم توجه داشته باشند؛ یکی از این نکات مهم است. اولین مورد علاقه افراد به رشته ای است که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند. جهت گیری و گشودگی به آینده و بازار کار هر رشته و همچنین دسترسی به دانشگاهی که قصد انتخاب آن را دارند را باید محور دوم و سوم دانست.

امامی پور با تاکید بر کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس امکانات و شرایط محدود است و بیش از این مورد پذیرش نخواهد بود. کیفیت آموزشی دانشگاه آزاد با توجه به استانداردهای آموزشی موجود در سطح خوبی قرار دارد و در صورت وجود تعداد زیادی دانشجو در یک رشته و مقطع، زمان بندی کلاس ها و آموزش ها به گونه ای انجام می شود که باعث کاهش کیفیت نشود. آموزش و پرورش

  یک هیئت صهیونیستی برای بررسی موضوع «آژانس یهود» به مسکو می رود.

وی در پایان به روند تحول دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد تهران مرکزی در ابتدای هر سال تحصیلی حدود 9 هزار دانشجو در بیش از 140 رشته تحصیلی جذب و آموزش آنها را آغاز می کند. دانشگاه آزاد به سرعت در حال حرکت به سمت توسعه حوزه های مهارتی است و با استفاده از برنامه های ویژه ای مانند طرح پژوهشی که با هدف فراهم کردن شرایط اشتغال همزمان با تحصیل همراه با مهارت آموزی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار پس از فارغ التحصیلی، در مسیر درستی قرار گرفته است. دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید