130 محصول نوآورانه در نمایشگاه علم و فناوری استان البرز ارائه شد

574169 خبر ناگهانی

به گزارش دانشگاه ایسکانیوز، حسین کلانتری از خلیل آباد در این مراسم گفت: در ایران قبل از انقلاب اسلامی در حوزه فناوری در سطح صفر و در حوزه صنعت مونتاژگر و در حوزه بودیم. علم ما فقط از ترجمه بهره بردیم و امروز به برکت انقلاب اسلامی در زمینه های علمی رشد زیادی داشته ایم و از رتبه 53 جهان در سال 1996 به رتبه شانزدهم در سال 2018 رسیده ایم و اکنون در رتبه اول قرار داریم. رتبه یازدهم جهانی و این رشد بسیار بالایی است که در دنیا بی نظیر است.

وی افزود: طی سال های ذکر شده در رشته داروسازی از رتبه 49 تا 8، در علوم هسته ای از رتبه 77 تا 13، در رشته هوا و فضا از رتبه 46 تا 13، در رشته علوم فیزیکی از رتبه 56 به رتبه 14، در رشته علوم ریاضی از رتبه 47 به 12 می باشد. بیوشیمی از رتبه 52 به 17 و در سلول های بنیادی بعد از آمریکا به رتبه دوم دنیا رسیده ایم و این رشد به برکت انقلاب اسلامی و توجه ویژه نظام به حوزه علم و دانش است. فن آوری.

کلانتری خاطرنشان کرد: باید زیرساخت های حیاتی کشور در حوزه علم و فناوری را که در بیانات گام دوم مقام معظم رهبری به آن اشاره شد جدی بگیریم و بدانیم که در ابتدای راه هستیم و هنوز زمان زیادی باقی است. راهی برای رسیدن به قله های علمی جهان لازم به ذکر است که در حوزه های دفاعی، صنایع فضایی، هسته ای، بیولوژیکی و بهداشتی، لیزر، کشاورزی، آبرسانی و فاضلاب، صنعت و معدن، خودروسازی، محیط زیست، عمران، شهرسازی و … دستاوردهای خوبی حاصل شده است. دیگران ما بیش از آنچه در این فرصت می توانم بگویم انجام داده ایم.

  کشف روشی امیدوارکننده برای درمان سرطان

دبیر ستاد هفته پژوهش و فناوری استان البرز گفت: در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز بیش از 200 محصول از بیش از 130 محصول فناورانه و نوآورانه ارائه شد. از دیگر ویژگی های این نمایشگاه شادابی و شادابی آن به دلیل حضور جوانان و دانشجویان عرضه کننده و عرضه کننده محصولات است و این محصولات از تنوع بالایی برخوردار بوده و بیشتر غرفه ها به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان اختصاص دارد. .

کلانتری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر علوم انسانی گفت: متأسفانه جایگاه علوم انسانی در کشور مناسب نیست و عملکرد خوبی در این زمینه نداشته است و با توجه به اینکه علوم انسانی در بطن همه علوم قرار دارد. انتظار می رود یکی از پیامدهای این نمایشگاه یادآوری و فعالیت بیشتر در حوزه علوم انسانی، اجتماعی و هنر باشد.

دبیر ستاد هفته پژوهش استان افزود: مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان روز شنبه 28 آذرماه ساعت 10 صبح در تالار شهید سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی کرج با حضور برگزار می شود. مسئولان کشوری و استانی و شورای علمی تیم هفته پژوهش توپر استان در زمینه های مختلف معرفی می کنند که شامل پژوهشگران برتر، مقاله برتر، پایان نامه برتر، کتاب برتر، نشریه برتر، انجمن علمی برتر، مدیر پژوهشی برتر، مرکز برتر رشد می باشد. . مواردی که امسال اضافه شد شامل بهترین دانش آموز، بهترین فرماندار، بهترین بخشدار، بهترین دهیار، بهترین شهردار و بهترین موسسه خیریه در پژوهش و فناوری است که عملکرد آنها مشخص و انتخاب می شود.

وی خاطرنشان کرد: غرفه‌گذاری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی، انعقاد تفاهم‌نامه، برگزاری تورهای فناوری، راه‌اندازی رسانه‌های رادیویی و نمایشگاهی، نظارت و ارزیابی نمایشگاه و راه‌اندازی میز خدمات اجرایی در محل نمایشگاه نیز از علم. پارک و تکنولوژی برگزار شد.

  قانون واردات خودرو چه شد؟

دبیرکل هفته پژوهش و فناوری استان البرز گفت: بنیاد نخبگان استان نیز در زمینه معرفی سرآمدان علمی و کارآفرینی و همچنین راه اندازی کمپ مسافران پیشرفت با هفته پژوهش و فناوری استان همکاری می کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید