11 خودرو از قرعه کشی حذف شدند

549961 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در بند (5) فرمان هشت ماده ای ریاست جمهوری در حوزه خودرو درباره نحوه عرضه خودرو به مردم در راستای شفاف سازی و افزایش رضایتمندی مردم آمده است: ضمن حذف تدریجی روند قرعه کشی از طریق افزایش عرضه، روند فعلی تامین خودرو (به قید قرعه) به سرعت اصلاح و شفاف سازی لازم در آن انجام شود.

در همین زمینه امید کلیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: یکی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت لغو تدریجی قرعه کشی خودرو است که وزیر صامت بارها آن را مطرح کرده است.

وی بیان کرد: بررسی روند قرعه کشی خودرو در سال جاری نشان می دهد که در هر مرحله از قرعه کشی خودروهای بیشتری قرعه کشی شده که با توجه به افزایش تولید خودروهای کامل قابل توجه است.

قالیباف ادامه داد: اکنون در گروه خودروسازی سایپا به جز خودروهای کوئیک اس و ساینا اس که هنوز در مرحله قرعه کشی هستند، بقیه خودروها خارج از قرعه کشی و برای پیش فروش در دسترس هستند.

وی گفت: در گروه صنعتی ایران خودرو چهار خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا دبا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از قرعه کشی قرعه کشی شده است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: امسال با اتخاذ روش قرعه کشی یکپارچه شاهد ثبات در بازار بوده ایم و رفتارهای هیجانی و مطالبات کاذب کاهش یافته و قیمت ها در بازار کاهش یافته است. برای چند ماه گذشته

وی تصریح کرد: در قرعه کشی ها نیز شاهد کاهش تقاضا برای سفته بازی و دلالی بودیم و با مدیریتی که در عرضه اتفاق افتاد، خودروهای بیشتری از قرعه کشی خارج شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

قالیباف در پاسخ به اینکه چه زمانی شاهد حذف قرعه کشی در سوپرفروشی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: این مرحله بعدی خواهد بود و با افزایش تولید می توان خودروهای بیشتری را از طریق فروش فوق العاده از قرعه کشی حذف کرد.

وی یادآور شد: اکنون خودروهای کوئیک، کوییک آر (دو رنگ)، وانت سایپا 151 و تمامی محصولات زامیاد از قرعه کشی خارج شده است.

سخنگوی وزارت ایمنی گفت: در ایران خودرو مشکل کمی متفاوت است و این گروه صنعتی ابتدا دو خودروی هایما و تارا را در بورس کالا عرضه کردند تا قیمت پایه را بفهمند.

وی افزود: در گام بعدی خودروهای پژو پارس و پژو 206 تیپ 2 وارد بورس می شوند که در این صورت دست این خودروساز برای تامین نقدینگی همگام با رشد تولید و فراخوان خودروها بازتر خواهد شد. از قرعه کشی

قالیباف خاطرنشان کرد: گروه سایپا اکنون اعلام کرده است که تولید خودروهای معیوب را به صفر رسانده است و این امر به زودی در ایران خودرو نیز انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تاکنون خودروهای تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از ایران خودرو، ساینا اس، کوئیک اس، کوئیک آر با گیربکس معمولی و رینگ آلیاژی و کوییک با گیربکس معمولی از سایپا. گروه X55 Excellent Sport، X55 Pro Excellent Sport و Tigo 8 Pro Premium در طرح های مختلف برای مشارکت در تولید، پیش فروش، فروش فوق العاده و فروش فوری توسط مدیران خودرو قرعه کشی شده است.

وی همچنین از برگزاری سومین قرعه کشی یکپارچه خودرو در نیمه اول شهریور ماه خبر داد و گفت: اطلاعات تکمیلی در این زمینه متعاقبا اعلام خواهد شد.

  لحظه به لحظه از تریبون مجلس/ طرح توسعه و پیشگیری از صنعت برق کشور در دستور کار نمایندگان مردم قرار گرفت.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید