1.720.000 تومان ودیعه کمک هزینه نگهداری برای این خانوارها/ تا چه زمانی کمک هزینه نقدی پرداخت می شود؟

به گزارش مستقل آنلاین؛ یارانه معیشتی دولت جدید رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت 1401 پرداخت شد و با توجه به افزایش قیمت ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و تامین معیشت آن، یارانه معیشتی را افزایش داد. با افزایش یارانه معیشتی سه دهک پایین درآمدی از سوی دولت به 400 هزار تومان برای هر نفر، قدرت خرید دهک اول درآمد دهقان (فقیرترین دهک) 2.5 برابر می شود.

برخی از اعضای اقتصادی دولت پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار احتمال الکترونیکی شدن آن را مطرح کردند. اما ابراهیم رئیسی اعلام کرد فعلا بحث قبض کالا از روی میز خارج شده و تا زمانی که وضعیت قبض کالا تضمین نشود، پرداخت یارانه معیشتی ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که مستمری آبان ماه دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد با 30 درصد افزایش (تعمیر مستمری) به حساب آنها واریز شده است. بهزیستی می گوید معوقات مهر ماه در اسرع وقت به حساب متقاضیان واریز می شود.

لایحه اصلاح قانون بودجه 1401 کل کشور و احیای حقوق مشمولان و مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​در 17 آبان ماه با 198 رای موافق به تصویب نمایندگان مردم رسید و در بخشی از این مصوبه نیز آمده است که حقوق بازنشستگان مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان اجتماعی کشور 30 ​​درصد افزایش می یابد. همانطور که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته حمایت و مراقبت های اجتماعی گفت: در ابتدای سال ۲۰ درصد برای افزایش حقوق آنها اعمال شد و امروز ۳۰ نفر را لحاظ کردیم. ٪. بر این اساس از ابتدای سال افراد تحت پوشش کمیته مددکاری و سازمان اجتماعی مشمول افزایش 50 درصدی دستمزد می شوند.

  قیمت سکه و طلا و دلار سه شنبه 21 آذر 1400

به عبارت دیگر، پیش از این مصوبه، میزان مستمری معیشتی مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای خانواده یک نفره 420 هزار تومان، خانواده دو نفره 600 هزار تومان، خانواده سه نفره 840 تومان است. هزار تومان، خانواده چهار نفره یک میلیون و 80 هزار تومان و خانواده پنج نفره یک میلیون و 320 هزار تومان در نظر گرفته شده و با این افزایش 30 درصدی مستمری مشمولان تحت پوشش از این طریق حدود 550 هزار تومان خواهد شد. برای خانوارهای تک نفره 780 هزار تومان، سه نفره یک میلیون و 90 هزار تومان، 4 نفره یک میلیون و 400 هزار تومان و برای 5 نفر به بالا به یک میلیون و 720 هزار تومان رسید.

در عین حال مقرر شد اجرای این قانون از اول مهرماه در نظر گرفته شود و سازمان اجتماعی در همان ماه آبان درباره زمان پرداخت مستمری ماهانه معوقه مددجویان تحت پوشش به ایسنا گفت: به طور همزمان. با پرداخت مستمری آبان ماه، دولت باید مابه التفاوت مستمری مهرماه متقاضیان را توسط نهادهای حمایتی پرداخت کند تا بتوانیم آن را به حساب متقاضیان واریز کنیم.

اما علیرضا انجلسی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی روز پنجم آبان ماه از پرداخت 30 درصدی مستمری های سازمان بهزیستی نسبت به شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: با افزایش 30 درصدی مستمری نسبت به شهریور ماه در خانوارهای یک از 420 هزار تومان تا 546 هزار تومان، در خانوارهای دو نفره از 600 هزار تا 780 هزار تومان، در خانوارهای سه نفره از 840 هزار تا یک میلیون و 92 هزار تومان، در خانوارهای چهار خانوار یک میلیون و 80 هزار تومان به یک میلیون و 404 هزار تومان و در خانواده های پنج نفره و بیشتر مستمری از یک میلیون و 320 هزار تومان به یک میلیون و 716 هزار تومان افزایش یافت و در آبان ماه پرداخت شد، اما در عین حال تاکید کرد که مابه التفاوت مستمری در مهرام. در اسرع وقت به حساب مشمولان واریز می شود. موضوعی که قبلا به آن اشاره شد، همزمان با پرداخت مستمری آبان ماه، دولت مابه التفاوت مستمری ماهانه را نیز به مشمولان نهادهای امدادی پرداخت می کند.

  مدیریت توسعه یافته، موثر برای بهبود شاخص های کلان

انجلسی در این خصوص به ایسنا گفت: معوقات مهرماه در اسرع وقت به حساب متقاضیان واریز می شود.

به گزارش ایسنا، مقرر شد مستمری آبان ماه مشمولان کمیته امداد نیز با افزایش 30 درصدی روز شنبه 7 آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود. حسین هادرویسی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته مددکاری در خصوص زمان پرداخت مابه التفاوت مستمری مهرماه به مشمولان با اشاره به اینکه پرداخت مستمری یکی از خدمات کمیته مددکاری به مشمولان است. وی به ایسنا گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده و با نظر مساعد دولت و نظر مساعد مجلس در نیمه دوم سال سوال افزایش 30 درصدی مستمری مشتریان را خواهیم داشت. زمان به عنوان افزایش ترمیمی در دستمزد کارکنان.

وی گفت: با گذشت 24 ساعت از زمان پرداخت مستمری آبان ماه به مشمولان کمیته امداد، مابه التفاوت مستمری مهرماه نیز به حساب مشمولان واریز شد./ ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید