۱.۲ میلیون اپلیکیشن ناقص از گوگل پلی حذف شده است

530583 خبر ناگهانی

به گفته محققان؛ سال گذشته، گوگل چندین ویژگی جدید با تمرکز بر حریم خصوصی و امنیت داده های SDK معرفی کرد. علاوه بر این، طبق گفته ExodiaDelopers، این شرکت به بهبود سیستم‌های یادگیری ماشینی و فرآیندهای بازبینی خود ادامه داده و به جلوگیری از انتشار 1.2 میلیون نقض حریم خصوصی در فروشگاه Play کمک کرده است.

تلاش‌های این شرکت برای مبارزه با توسعه‌دهندگان برای کسب سود، بیش از 190000 حساب را تا سال 2021 مسدود کرد. سال گذشته، Google بخش جدیدی از امنیت داده‌ها را برای فروشگاه Play اعلام کرد که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا بینشی در مورد حریم خصوصی و اقدامات امنیتی برنامه‌های کاربردی خود پیدا کنند. بخش امنیت داده ها هفته گذشته در پلی استور راه اندازی شد و توسعه دهندگان تا 20 جولای فرصت دارند تا این بخش را در برنامه های خود به روز کنند. Google با توسعه دهندگان SDK برای بهبود امنیت برنامه ها، محدود کردن اشتراک گذاری داده ها و بهبود خطوط ارتباطی شریک شده است.

او گفت: “SDK ها فرصت هایی را برای توسعه دهندگان برنامه ها فراهم می کنند، اما گاهی اوقات تشخیص اینکه چه زمانی استفاده از یک SDK ایمن است دشوار است.” سال گذشته، ما با توسعه دهندگان SDK همکاری کردیم تا اکوسیستم اندروید و گوگل پلی را ایمن تر کنیم. در نتیجه، توسعه دهندگان SDK امنیت SDK های مورد استفاده صدها هزار برنامه را بهبود بخشیده اند و میلیاردها کاربر را تحت تأثیر قرار داده اند. “این یک منطقه سرمایه گذاری بزرگ برای تیم ما است و ما به تلاش های خود برای ایمن تر کردن SDK در سراسر اکوسیستم ادامه خواهیم داد.”

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

گوگل می گوید بهترین راه برای اطمینان از امنیت داده ها محدود کردن دسترسی به آن در وهله اول است. برای این منظور، این شرکت حفاظت‌ها و سیاست‌های جدیدی را بر روی پلتفرم معرفی کرده است که دسترسی به APIهای حساس و داده‌های کاربر را در ۹۸ درصد برنامه‌ها برای اندروید ۱۱ و جدیدتر محدود می‌کند. گوگل همچنین در یک خبر اخیر اعلام کرد که برنامه های مختلف ضبط تماس را غیرقابل دسترس می کند.

گوگل نیز توجه ویژه ای به کاربران گوشی های پیکسل داشته است. بخش امنیتی تلفن جدید پیکسل به کاربران کمک می‌کند با ارائه یک نمای کلی از وضعیت کلی دستگاه، از تلفن‌ها، برنامه‌ها، حساب‌های Google و گذرواژه‌های خود محافظت کنند. به گفته گوگل، دستگاه‌های پیکسل برای بهبود عملکرد سیستم شناسایی بدافزار Google Play Protect به مدل‌های جدید یادگیری ماشینی متکی هستند.

گوگل همچنین مجموعه ای از ویژگی های اضافی مانند مرکز امنیتی را برای کاربران گوشی های پیکسل این شرکت معرفی کرده است. مرکز امنیت دستگاه Pixel به محافظت از تلفن، برنامه‌ها، حساب Google و گذرواژه‌های شما کمک می‌کند. در نهایت، به گفته گوگل، دستگاه‌های پیکسل برای بهبود عملکرد سیستم تشخیص بدافزار Google Play Protect به مدل‌های یادگیری ماشینی جدید متکی هستند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید