یک هواپیمای اسرائیلی در عربستان سعودی فرود آمد

636119701471075654 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، رسانه های یهودی دوشنبه شب از فرود یک هواپیمای رژیم صهیونیستی در پایتخت عربستان خبر دادند.

ادامه مطلب

به گزارش شبکه یهودی کن، یک هواپیمای شخصی (9H-JPC) پس از برخاستن از فرودگاه تل آویو به ریاض، پایتخت عربستان سعودی پرواز کرد. به گزارش وب سایت های تخصصی پرواز هواپیما، هواپیمای رژیم صهیونیستی پس از توقفی کوتاه در پایتخت اردن در پایتخت عربستان فرود آمد.

این گزارش زمانی منتشر شد که اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل نیز دوشنبه شب مصاحبه ای انجام داد و خواستار سفر به عربستان سعودی و ریاض برای پیوستن به توافق سازش شد. او گفت: «دوک گفت که می‌خواهد یک دیدار عمومی از عربستان سعودی داشته باشد. ریاض باید به توافقات ابراهیم بپیوندد.

محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پیشتر در مصاحبه ای اختصاصی با وب سایت آمریکایی آتلانتیک گفته بود که تل آویو متحد بالقوه ریاض است. وارث تاج و تخت سعودی گفت: اما تا جایی که به ما مربوط می شود، امیدواریم مشکل بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها حل شود. ما اسرائیل را به عنوان یک دشمن نمی‌بینیم، بلکه آن را متحدی بالقوه در جهت منافع بسیاری می‌دانیم که می‌توانیم با هم به آن برسیم. اما برخی از مشکلات قبل از دستیابی به آنها باید حل شوند.”

ریاض و تل آویو در طول این سال ها همکاری های پنهانی در زمینه های مختلف داشته اند. اما ریاض برخلاف کشورهای عربی مانند امارات و بحرین هنوز عادی سازی روابط با تل آویو را علنی نکرده است.

پاییز گذشته برخی از رسانه های نزدیک به رژیم صهیونیستی گزارش دادند که دولت آمریکا در حال مذاکره با عربستان سعودی برای عادی سازی روابط ریاض با تل آویو است.

  آیا فوق ستاره آرژانتینی شایسته توپ طلا بود؟

وب سایت آمریکایی اکسیوس گزارش داد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز 27 سپتامبر در جریان دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در جریان سفرش به پادشاهی عربستان سعودی، اظهاراتی را بیان کرد. ) مطرح شد. به گزارش اکسیوس، در جریان گفتگوی سالیوان و محمد بن سلمان و موضوع، وارث تاج و تخت عربستان احتمال عادی سازی (روابط) با اسرائیل را به طور کامل رد نکرد.

این رسانه صهیونیستی افزود: البته سعودی ها اصرار داشتند که این (عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی) زمان بر است و حتی فهرستی از اقداماتی را که باید قبل از «برخی این اقدامات مربوط به بهبود روابط بین ایالات متحده و عربستان سعودی است.

پس از انتشار این گزارش، دیوید فریدمن، سفیر سابق آمریکا در فلسطین اشغالی در مصاحبه ای اختصاصی با واشنگتن تایمز گفت که دولت بایدن تسریع در عادی سازی روابط میان کشورهای عربی خلیج فارس و رژیم صهیونیستی را نقض کرده است. ترامپ به پیوستن عربستان سعودی به توافق ابراهیم بسیار نزدیک بود.

فریدمن استدلال می کند که در حالی که توافقات عادی سازی همچنان قوی هستند، خروج فاجعه بار ایالات متحده از افغانستان تحت تلاش ها و تلاش های بایدن برای نزدیک شدن به ایران، اعتماد منطقه ای به تصویر ایالات متحده به عنوان متحد قدرتمندی که قادر است کشورهای بیشتری به ویژه سعودی ها را به توافقات مشابه سوق دهد. صهیونیست ها می کشند، می لرزند.

فریدمن که نقش مهمی در دستیابی به توافق با پسر ترامپ داشت، گفت: در پایان دولت ترامپ، فکر می‌کنم در زمانی بودیم که به استقبال و همراهی سعودی‌ها نزدیک بودیم. درست، جرد کوشنر. من فکر می کنم که با حضور سعودی ها، من واقعاً معتقدم که شما به همه نیات و اهداف درگیری اعراب و اسرائیل پایان می دهید. پس از آن پاکسازی های زیادی صورت خواهد گرفت، اما من فکر می کنم که شما در حال آغاز یک مسیر برگشت ناپذیر برای پایان دادن به درگیری اعراب و اسرائیل هستید. فکر کنم اینجا بودیم الان کجا هستیم؟ سعودی ها منتظرند ببینند آمریکا با ایران چه خواهد کرد.

  مداخله بریتانیا در درگیری روسیه و اوکراین

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید