یلدای قرآنی در دانشگاه شهرکرد برگزار شد

575426 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایران ؛ همزمان با شب یلدا از برگزیدگان مرحله کشوری بیست و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در انس با قرآن تجلیل شد. و محفل یلدای قرآن.

نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در حاشیه این مراسم گفت: طرح یلدا قرآنی برای اولین بار پس از تصویب شورای قرآن و عترت است. دانشگاه های استان چهارمحال و بختیاری با همت معاونین فرهنگی و مدیریت دانشگاه های استان. چهارمحال و بختیاری و با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های دولتی، علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فرهنگیان، دانشکده فنی دخترانه و پسرانه و با حضور بیش از 1300 استاد، دانشجو و کارکنان تالار شهید آوینی دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

حجت الاسلام رضا قاسمی نژاد افزود: در این محفل انس با قرآن، حضور چهره های قرآنی دانشگاه ها اعم از حافظان و قاریان به همراه خانواده هایشان و حضور طلاب ممتاز قرآن کریم برگزار شد. از دانشگاه ها بسیار تاثیرگذار بود.

وی گفت: در این برنامه 7 نفر از برگزیدگان مرحله کشوری بیست و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در رشته قرائت قرآن کریم به روش ترتیل، حفظ و جزء مکتوب شدند. بخش مسابقات و جشنواره هنر، ادبیات و علوم دینی

نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در بخش کارکنان بهرام عالی پور در مسابقات حفظ 10 جزء قرآن کریم مقام اول و پروین جمشیدی جعفر آبادی مقام دوم جشنواره را کسب کردند. هنر، ادبیات و معارف دینی، در بخش اساتید، بهزاد زمانی مقام دوم در ترجمه و تفسیر قرآن کریم و مریم خلیلی رتبه سوم در آشنایی با مفاهیم نهج ال. بلاغا تجلیل شدند.

  سرنوشت ایران در کیف تعیین می شود نه وین

در بخش دانش آموزی، محمدصادق حیدری رتبه دوم قرائت قرآن کریم به روش ترتیل، زهره رحیمی رتبه دوم آشنایی با سیره معصومین(ع) و تورج خسروی فارسانی رتبه سوم را کسب کردند. رتبه حفظ و ترجمه احادیث ائمه معصومین (ع).

قاسمی نژاد در پایان گفت: قرائت توسط قاریان برجسته استانی و کشوری، گروه تواشیح، اجرای سرودهای قرآنی، دعا و گفتگو با قاریان و حافظان قرآن کریم، قرعه کشی از شرکت کنندگان، توزیع هدایا و تجلیل از قاریان برگزیدگان مسابقات قرآن و عترت (علیه السلام) از مهمترین برنامه های این محفل نورانی در منطقه کشری بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید