یارانه فردی به افراد پرداخت می کنیم

540422 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، محمد محبر صبح امروز (دوشنبه) برای تشریح ابعاد مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها با حضور اعضای دولت، استانداران سراسر کشور و اعضای شورای معاونین وزارت کشور تشکیل جلسه داد. وی با بیان اینکه مردمی شدن و توزیع عادلانه یارانه ها علاوه بر الزام قانونی، یک نیاز عقلانی و اقتصادی است، گفت: یکی از شعارهای قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری مبارزه با فقر در کشور بود و امروز شاهد برخی از شعارها هستیم. افزایش قیمت مواد خام بیشترین فشار را بر فقرا وارد می کند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت در سال گذشته 15.6 میلیارد دلار ارز ترجیحی معادل 312 هزار میلیارد تن یارانه پرداخت کرد، اما افراد پردرآمد و ثروتمند به دلیل مصرف بیشتر و کمتر شدن بخشی از این یارانه، بیشتر از این یارانه استفاده می کنند. «به دهک های پایین و طبقات ضعیف جامعه رسید.

بیشتر بخوانید:

مخبر افزود: با اجرای این طرح، پولی از جیب ثروتمندان برداشته و به اقشار ضعیف پرداخت نمی شود، بلکه با اجرای این طرح، یارانه و پولی که متعلق به تک تک افراد جامعه است، می شود. برای خودت پرداختی.»

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ایران کشوری با امکانات فراوان است و سالانه حدود 400 هزار میلیارد تن یارانه از سوی دولت پرداخت می شود و این درست نیست که با وجود این همه تسهیلات و با وجود پرداخت یارانه ها، برخی از مردم ضعیف هستند و در حال حاضر در سطح کشور هستند. برخی افراد روز به روز ثروتمندتر می شوند.

  تسلیت خود را به دولت و مردم ویتنام/ایران به خاطر 130 کشته در سیل

مخبر با بیان اینکه همه باید برای اجرای این طرح جسورانه به میدان بیاییم، تاکید کرد: باید تلاش کنیم این طرح با کمترین عواقب و کمترین آسیب برای مردم اجرا شود و هر چه اقتدار و هماهنگی در اجرای این طرح بیشتر شود. فشار کمتری بر مردم وارد خواهد شد.

وی به تشریح وضعیت اقتصادی کشور در دولت سیزدهم پرداخت و افزود: دولت قبل در بودجه سال گذشته 8 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی در نظر گرفته بود که در سه یا چهار ماهه اول هزینه شد. دولت سیزدهم ارز ترجیحی نداشت.

این مخبر افزود: خوشبختانه توانستیم مشکلات را حل کنیم و سال گذشته به لطف رهبری و جفاهای همیشگی رئیس جمهور موفق به تامین ارز ترجیحی کالاهای اساسی شدیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: از ابتدای سال جدید تاکنون معادل 9 میلیارد دلار در بودجه سالانه ارز ترجیحی در نظر گرفته شده است که به این معناست که در بودجه 250 هزار میلیارد تن یارانه پرداخت شده و دولت ملزم به تامین کالاهای اساسی است. به قیمت شهریور 1400 به مردم پیشنهاد کنیم در صورت ادامه این روند یارانه های موجود حداکثر تا مرداد و شهریور امسال ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم از ابتدای دولت، تامین کالا و فراوانی آن را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: اتفاقات جهانی، اتفاقات اوکراین و جنگ اوکراین که 70 درصد دانه های روغنی دنیا را تامین می کند. 30 درصد از غلات مورد نیاز جهان، منجر به کمبود و افزایش قیمت ها در سراسر جهان شده است.

  خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات در مردان چاق

این مخبر ادامه داد: افزایش قیمت کالاهای اساسی منجر به قاچاق این اقلام از داخل کشور به کشورهای اطراف شده و دولت سیزدهم که حمایت و تامین کالاهای مورد نیاز مردم را وظیفه اصلی خود می داند. اصلاح قیمت و توزیع: «منصفانه یارانه ها را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید