یارانه فردی به افراد پرداخت می کنیم

540422 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، محمد محبر صبح امروز (دوشنبه) برای تشریح ابعاد مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها با حضور اعضای دولت، استانداران سراسر کشور و اعضای شورای معاونین وزارت کشور تشکیل جلسه داد. وی با بیان اینکه مردمی شدن و توزیع عادلانه یارانه ها علاوه بر الزام قانونی، یک نیاز عقلانی و اقتصادی است، گفت: یکی از شعارهای قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری مبارزه با فقر در کشور بود و امروز شاهد برخی از شعارها هستیم. افزایش قیمت مواد خام بیشترین فشار را بر فقرا وارد می کند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت در سال گذشته 15.6 میلیارد دلار ارز ترجیحی معادل 312 هزار میلیارد تن یارانه پرداخت کرد، اما افراد پردرآمد و ثروتمند به دلیل مصرف بیشتر و کمتر شدن بخشی از این یارانه، بیشتر از این یارانه استفاده می کنند. «به دهک های پایین و طبقات ضعیف جامعه رسید.

بیشتر بخوانید:

مخبر افزود: با اجرای این طرح، پولی از جیب ثروتمندان برداشته و به اقشار ضعیف پرداخت نمی شود، بلکه با اجرای این طرح، یارانه و پولی که متعلق به تک تک افراد جامعه است، می شود. برای خودت پرداختی.»

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ایران کشوری با امکانات فراوان است و سالانه حدود 400 هزار میلیارد تن یارانه از سوی دولت پرداخت می شود و این درست نیست که با وجود این همه تسهیلات و با وجود پرداخت یارانه ها، برخی از مردم ضعیف هستند و در حال حاضر در سطح کشور هستند. برخی افراد روز به روز ثروتمندتر می شوند.

  چگونه معلم زبان ایده آل را انتخاب کنیم؟

مخبر با بیان اینکه همه باید برای اجرای این طرح جسورانه به میدان بیاییم، تاکید کرد: باید تلاش کنیم این طرح با کمترین عواقب و کمترین آسیب برای مردم اجرا شود و هر چه اقتدار و هماهنگی در اجرای این طرح بیشتر شود. فشار کمتری بر مردم وارد خواهد شد.

وی به تشریح وضعیت اقتصادی کشور در دولت سیزدهم پرداخت و افزود: دولت قبل در بودجه سال گذشته 8 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی در نظر گرفته بود که در سه یا چهار ماهه اول هزینه شد. دولت سیزدهم ارز ترجیحی نداشت.

این مخبر افزود: خوشبختانه توانستیم مشکلات را حل کنیم و سال گذشته به لطف رهبری و جفاهای همیشگی رئیس جمهور موفق به تامین ارز ترجیحی کالاهای اساسی شدیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: از ابتدای سال جدید تاکنون معادل 9 میلیارد دلار در بودجه سالانه ارز ترجیحی در نظر گرفته شده است که به این معناست که در بودجه 250 هزار میلیارد تن یارانه پرداخت شده و دولت ملزم به تامین کالاهای اساسی است. به قیمت شهریور 1400 به مردم پیشنهاد کنیم در صورت ادامه این روند یارانه های موجود حداکثر تا مرداد و شهریور امسال ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم از ابتدای دولت، تامین کالا و فراوانی آن را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: اتفاقات جهانی، اتفاقات اوکراین و جنگ اوکراین که 70 درصد دانه های روغنی دنیا را تامین می کند. 30 درصد از غلات مورد نیاز جهان، منجر به کمبود و افزایش قیمت ها در سراسر جهان شده است.

  قیمت روز آپارتمان در تهران; پنجشنبه 4 خطر 1400

این مخبر ادامه داد: افزایش قیمت کالاهای اساسی منجر به قاچاق این اقلام از داخل کشور به کشورهای اطراف شده و دولت سیزدهم که حمایت و تامین کالاهای مورد نیاز مردم را وظیفه اصلی خود می داند. اصلاح قیمت و توزیع: «منصفانه یارانه ها را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید