گیاهی که از شما در برابر بیماری های روده ای محافظت می کند

534934 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سنبل الطیب گیاهی دوساله از تیره چتری است که به دلیل خواص درمانی و درمانی خود شهرت زیادی در سراسر جهان به دست آورده است. اسطوخودوس یکی از گیاهان دارویی است که اغلب در طب سنتی به ویژه در کشورهای آسیایی استفاده می شود. تا به امروز از ریشه گونه های مختلف این گیاه برای تهیه داروهای گیاهی موثر استفاده شده است.

بیشتر بخوانید:

نام ریشه سنبل الطیب معمولاً برای نشان دادن گونه گلپر archangelica (A. archangelica) و همچنین Angelica sinensis (A. sinensis) استفاده می شود.

بر اساس مطالعه ای که از طریق مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی ایالات متحده در دسترس است، ریشه ها و سایر قسمت های هر دو گونه سابقه طولانی در طب سنتی و گیاهی دارند. با این حال، مطالعات دقیق تری بر روی A. sinensis انجام شده است.

همه چیز در مورد سنبل الطیب از مشخصات ضد سرطانی گرفته تا خاصیت تسریع روند بهبود زخم ها

A. sinensis در طب سنتی چینی برای اهداف مختلفی از جمله تعادل هورمونی، حمایت از عملکرد دستگاه گوارش و سم زدایی کبد استفاده می شود.

از طرف دیگر، A. archangelica به طور سنتی در کشورهای اروپایی برای مشکلات گوارشی، اختلالات گردش خون و اضطراب استفاده می شود.

گیاهان اسطوخودوس تا 10 فوت (3 متر) طول دارند و دارای خوشه های کروی از گل های سبز یا زرد هستند که در نهایت به میوه های زرد کوچک شکوفا می شوند. همچنین به دلیل داشتن ترکیبات معطر، عطری قوی و منحصر به فرد دارند. این عطر اغلب به عنوان مشک، خاکی یا گیاهی توصیف می شود.

  شکست دانش در سرزمین کهن

A. archangelica به کرفس وحشی یا سنبل الطیب نروژی معروف است. این گونه عمدتاً در کشورهای اروپایی رشد می کند و به دلیل کاربردهای خاص آشپزی و پزشکی بسیار محبوب است.

اگرچه با توجه به کلمه ریشه در اصطلاح ریشه سنبل الطیب، اعتقاد بر این است که مکمل های این گیاه فقط دارای ریشه هستند، اما بیشتر فرآورده های دارویی گیاه A. archangelica علاوه بر ریشه، دانه، میوه یا گل گیاهی که می دهند. . در مقابل، محصولات A. sinensis فقط از ریشه گیاه تولید می شوند.

همه چیز در مورد سنبل الطیب از مشخصات ضد سرطانی گرفته تا خاصیت تسریع روند بهبود زخم ها

اگرچه هنوز شواهد علمی کافی برای تایید قطعی تمام فواید درمانی سنبل الطیب وجود ندارد (بیشتر یافته های حاصل از مطالعات حیوانی و لوله های آزمایش است)، فواید زیر معمولاً برای نشان دادن خواص این گیاه استفاده می شود. :

خواص ضد سرطانی

در مطالعات تجربی و حیوانی، A. archangelica، مانند A. sinensis، اثرات ضد سرطانی و ضد توموری امیدوارکننده ای را نشان داده است.

به عنوان مثال، نشان داده شده است که این گیاه می تواند سلول های سرطان سینه را در لوله آزمایش بکشد و رشد تومور را در موش ها مهار کند. اثرات مشابهی ممکن است در سرطان دهانه رحم و سرطان حنجره نیز مشاهده شود.

دانشمندان بر این باورند که این اثرات از آنجلیسین و امپراطور، دو ماده شیمیایی گیاهی قدرتمند موجود در A. archangelica ناشی می شود.

با این حال، چنین مطالعاتی برای اثبات قطعی اثر ضد سرطانی A. archangelica در انسان کافی نیست و مطالعات بیشتری در انسان مورد نیاز است. اگر سرطان دارید، باید برنامه درمانی توصیه شده توسط تیم مراقبت های بهداشتی خود را دنبال کنید و مکمل های گیاهی تنها در صورت تصمیم پزشک می توانند کمک کنند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

اثرات ضد میکروبی

A. archangelica می تواند باکتری ها، ویروس ها و قارچ های بیماری زا را از بین ببرد. به عنوان مثال، در لوله های آزمایش، اسانس A. archangelica با موفقیت باکتری های بیماری زا مانند استافیلوکوکوس اورئوس را از بین می برد.

عصاره A. archangelica و برخی از ترکیبات جدا شده آن، از جمله امپراتور، فعالیت ضد ویروسی در برابر ویروس هرپس سیمپلکس نشان داده است.

از سوی دیگر، اسانس A. archangelica به عنوان یک نگهدارنده غذایی بالقوه ایمن برای جلوگیری از رشد کپک امیدوارکننده است. زیرا می تواند کپک هایی که روی گردو رشد می کند را از بین ببرد.

اثرات ضد اضطراب

شواهد قانع کننده ای از مطالعات حیوانی وجود دارد که نشان می دهد A. archangelica می تواند به کاهش اضطراب و استرس کمک کند.

سه مطالعه مستقل روی حیوانات نشان داده است که عصاره A. archangelica باعث تسکین و کاهش اضطراب در حیوانات آزمایشگاهی می شود.

اثرات ضد اسپاسم

یکی از محبوب ترین کاربردهای سنتی سنبل الطیب به دلیل خاصیت ضد اسپاسم آن است. این اثر باعث استفاده از آن در فرمولاسیون مکمل های گوارشی به ویژه در سندرم روده تحریک پذیر شده است.

از دیگر فواید احتمالی این گیاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تسکین درد آرتریت

– تسریع روند بهبود زخم

کاهش گرگرفتگی ناشی از یائسگی به ویژه توسط A. sinensis

عوارض جانبی و تداخلات

اعضای جنس ختای حاوی فورانوکومارین هستند که همان ترکیب موجود در گریپ فروت است. این ترکیب می تواند با بسیاری از داروها از جمله داروهای کاهش دهنده کلسترول و همچنین داروهای ضد تشنج تداخل داشته باشد.

  مالیات بر ارزش افزوده روزنامه ها و مجلات لغو شد

اگر از چنین داروهایی استفاده می کنید، قبل از مصرف مکمل های اسطوخودوس با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

علاوه بر این باید بدانیم که فتودرماتیت (واکنش غیرطبیعی پوست به اشعه ماوراء بنفش) و درماتیت تماسی نیز در هنگام کار با این گیاه مشکل ساز هستند.

با توجه به عدم وجود شواهد مبنی بر بی خطر بودن این ترکیبات در زنان باردار و شیرده، اگر باردار هستید، در حال تلاش برای باردار شدن یا شیردهی هستید، باید از A. archangelica و A. sinensis اجتناب کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید