گیاهی برای تصفیه خون و درمان سرفه

به گزارش مستقل آنلاین؛ دانه خرفه خون را تصفیه می کند و تشنگی را رفع می کند و می تواند برای سرفه مفید باشد. در طب سنتی از آن به عنوان تب بر، ضد عفونی کننده، در برابر بیماری های ناشی از کمبود ویتامین C، ضد اسپاسم، مدر و ضد کرم استفاده می شود.

سلامت نیوز نوشت؛ به گفته متخصصان طب سنتی، خرفه طبیعتی بسیار سرد، مرطوب و قابض دارد. در درمان بیماری ها و التهابات مجاری ادراری موثر است. این گیاه در داخل برای بند آوردن و بند آوردن خونریزی استفاده می شود و عصاره ساقه و برگ آن در درمان بیماری های کبدی مفید است.

جوشانده خرفه که آب آن گرفته می شود برای درمان اسهال و رفع سرفه، تسکین درد سینه، سوزش مجاری ادرار و مثانه، رفع حرارت و سوزش رحم استفاده می شود.

مصرف خرفه به عنوان سبزی خام و پخته همراه با پیاز و روغن برای تقویت روده و رفع اسهال و تب مصرف می شود و خوردن برگ و ساقه آن به صورت خام در سالاد و همراه با سرکه برای درمان درد کلیه مفید است. جویدن مقدار کمی برگ خرفه، پوسیدگی دندان ناشی از خوردن میوه های ترش یا علل دیگر را از بین می برد.

البته جویدن زیاد آن نیز باعث پوسیدگی دندان می شود. از ضماد ریشه خرفه برای رفع زگیل های پوستی استفاده می شود. پنجه خرفه روی پیشانی منجر به از بین رفتن سردرد و دردهای میگرنی می شود.

لازم به ذکر است از گیاه خرفه در دامپزشکی برای درمان بیماری های تب دار و خنک کننده بدن، دفع سموم و تصفیه خون به صورت پودر و جوشانده استفاده می شود. خرفه در گشاد کردن مجاری تنفسی در بیماران مبتلا به آسم تأثیر دارد. همچنین مشخص شده است که ماهیچه های قلب را تقویت می کند و به عنوان یک عامل ضد تومور عمل می کند.

  قیمت مرغ دوشنبه 19 مرداد 1401

از عصاره خرفه برای رفع التهابات گرم چشم با مالیدن روی ناحیه ملتهب استفاده می شود. سردسیری ها خرفه را با نعنا و کرفس بخورند.

نام علمی گیاه خرفه Portulaca oleraceae و از خانواده Portulaceae است.

دیدگاهتان را بنویسید