گوشت قرمز گران شد 4 دلیل این وضعیت چیست؟

به گزارش مستقل آنلاین؛ برخوردهای وزارت جهاد و کشاورزی با واردات و توزیع گوشت گرم برای ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضا در کنار چندین دلیل دیگر باعث گرانی این روزها برای بسیاری از مردم شده است.

این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی در عمل به وعده خود مبنی بر واردات و توزیع گوشت گرم و مدیریت قیمت ها کند عمل می کند که قیمت گوشت قرمز مدام در حال افزایش است و حتی اخباری مبنی بر فروش گوشت قرمز با قیمت 380 هزار تومان به گوش می رسد. کیلوگرم در برخی مناطق تهران

این گزارش همچنین نشان می دهد که قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی در منطقه 20 تهران 330 هزار تومان است که نسبت به هفته های گذشته حداقل 50 هزار تومان در هر کیلوگرم افزایش یافته است.

*وزارت جهاد: از هشتم بهمن ماه گوشت قرمز وارداتی را واگذار می کنیم

پیش از این وزارت جهاد کشاورزی از توزیع گوشت فلفلی وارداتی برای اصلاح قیمت بازار در هفته آخر دی ماه خبر داده بود اما به وعده خود عمل نکرد و اخیرا واردات گوشت فلفل قرمز به زمان دیگری موکول شد.

مسعود امرالهی مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی چندی پیش اعلام کرد: محموله گوشت قرمز تا پایان هفته جاری وارد کشور می شود و در تلاش هستیم تا پایان هفته و در نهایت به دست مصرف کنندگان برسد. شنبه آینده، هشتم از باخمن.

* عرضه کافی باعث کاهش قیمت گوشت قرمز می شود

بنابراین گزارش مسئولان وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تنظیم بازار گوشت، این روزها قیمت گوشت قرمز رو به افزایش است و این در حالی است که افزایش قیمت این کالای اساسی در بازار با وجود ادعاها اتفاق افتاده است. تولید بالا و رضایتی که توسط اتحادیه های صنعتی مطرح شد.

  ارزان ترین و مفیدترین راه حل این است که خود سیستم را اصلاح کنید

اگر وزارت جهاد کشاورزی تصمیم واردات را برای مدیریت قیمت گوشت گرفته است، باید هر چه سریعتر اجرایی شود تا قیمت بیشتر نشود. نباید فراموش کرد که گوشت قرمز کالایی نیست که قیمت ثابتی داشته باشد، بنابراین عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت خواهد بود و هرگونه تاخیر در توزیع، قیمت را بیش از پیش افزایش می دهد.

* چهار عامل باعث افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار شد

قیمت گوشت در بازار تحت تاثیر چند عامل مهم افزایش یافته است. اول از همه، پرورش دهندگان ترجیح نمی دهند دام های خود را در فصل زمستان بفروشند و در فصل بهار منتظر فروش دام های چاق تر و سنگین تر هستند. از طرفی تقاضای مردم برای گوشت قرمز در فصل سرما بیشتر می شود و تعادل بین تقاضا و عرضه به هم می خورد.

دومین دلیل افزایش قیمت گوشت، افزایش قیمت ورودی به بازار است که پس از حذف ارز از 4200 تومان، قیمت آن حدود 5 برابر شده است. البته در آن زمان باید هزینه کشاورزان با افزایش اندک قیمت گوشت جبران می شد، اما اکنون کشاورزان می گویند هزینه های تولید بسیار بیشتر شده است. حدود 70 درصد از هزینه های کشاورز مربوط به نهاده ها است.

دلیل سوم، واسطه هایی هستند که هر روز گرانی دام ها را دامن می زنند. دام زنده که مبنای قیمت گوشت در بازار است مرتباً بین دلالان چرخانده می شود و طبق بررسی های انجام شده از دست پرورش دهنده تا کشتارگاه گاهی تا چهار برابر دام بین دلالان چرخانده می شود و این دلیل افزایش قیمت است.

  آیا گرسنه ها عصبانی ترند؟

عامل چهارم، قاچاق دام به کشورهای همسایه به دلیل لطافت دام ایرانی و قیمت پایین نسبت به سایر کشورهاست.

بنابراین گزارش، در غیاب نظارت وزارت جهاد کشاورزی و مدیریت قیمت، این روزها قیمت گوشت افزایش چشمگیری داشته است و لازم است دولت هرچه سریعتر بین عرضه و تقاضای گوشت تعادل ایجاد کند. تا جایی که ممکن است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید