گوشت بوقلمون در درمان افراد مبتلا به افسردگی موثر است

مصرف کنندگان از مصرف گوشت بوقلمون استقبال نمی کنند و برای توجیه این موضوع به فرهنگ غذایی و گرانی گوشت بوقلمون اشاره می کنند. در سال های اخیر تولید و مصرف گوشت بوقلمون در بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه در ایالات متحده افزایش یافته است.

گوشت بوقلمون بیش از هر گوشت دیگری حاوی پروتئین است

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با اشاره به مزیت گوشت بوقلمون نسبت به سایر گوشت ها گفت: گوشت بوقلمون برخلاف گوشت مرغ، گاو و گوسفند به دلیل نداشتن چربی میان بافتی از نظر حجمی کم نمی شود. در طول پخت و پز.”

وی افزود: بوقلمون های مورد مطالعه و پرورش شامل چهار رنگ سیاه، رنگی، سفید و طلایی است که از استان های اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی جمع آوری شده و سال هاست به صورت انفرادی مورد مطالعه و بررسی و ثبت بوده است.

حسین لطفعلی زاده خاطرنشان کرد: روستاییان نیز به دلایل مختلف از جمله بومی بودن و اقتصادی بودن پرورش بوقلمون در منطقه و وجود شرایط خاص فیزیولوژیکی دستگاه گوارش اقدام به استفاده از خوراک مرتع و سپس چهار مزرعه پرورش این حیوان به صورت گله در نزدیکی می کنند. فعالیت های کشاورزی و پرورش دام.

بیشتر بخوانید:

تولید سالانه 1500 تن گوشت بوقلمون در لرستان

مسابقه فوتبال جالب و دیدنی بین بوقلمون ها + فیلم

[yektanet.com]

فسفر موجود در بوقلمون 4 برابر بیشتر از میگو است

وی گفت: میزان فسفر گوشت بوقلمون 4 برابر میگو است (80 درصد کلسیم استخوان های بدن فسفر است) و میزان فسفر گوشت بوقلمون 238 میلی گرم در 100 گرم است. 28.81 درصد پروتئین در گوشت بوقلمون به این معنی است که پروتئین بیشتری نسبت به هر گوشت دیگری وجود دارد.

  بشریت در صد سال آینده ناپدید خواهد شد

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت مطلوب منطقه و توان علمی همکاران این مرکز، فعالیت های زیادی در ایستگاه تحقیقاتی ترکیه انجام شده است، گفت: ترکیه.

گوشت بوقلمون سرشار از امگا 3 است

رئیس اداره تحقیقات دامی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به تسنیم گفت: بلوغ، تولید تخم و جوجه ریزی بوقلمون های محلی از ایستگاه تاتار تحقیقات انجام شده در پژوهشگاه سهند محسوب می شود.

علیرضا فانی با اشاره به فواید گوشت بوقلمون ادامه داد: گوشت بوقلمون حاوی مقدار زیادی امگا 3 است که رگ های بدن را باز می کند و کلسترول را پایین می آورد و از بیماری های مزمن پیشگیری می کند.

وی افزود: بوقلمون دارای انواع ویتامین های گروه B شامل 1B، 3B، 6B و 12B با دوز 7.7 میلی گرم در 100 گرم است و در پیشگیری از افسردگی و ام اس و رفع کم خونی موثر است. سدیم موجود در گوشت بوقلمون 33 میلی گرم در این 100 گرم است که از بیماری قلبی پیشگیری می کند و فشار خون را تنظیم می کند.

رئیس اداره تحقیقات دامی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با اشاره به طرح های تحقیقاتی مصوب و اجرا شده مربوط به بوقلمون در ایستگاه مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: ژنتیک پتانسیل بوقلمون های آذربایجان، بررسی تاثیر وزن تخم بر میزان جوجه ریزی، زمان جوجه ریزی و افزایش وزن در بوقلمون های آذربایجان شرقی، اثرات همخونی بر صفات تولیدمثلی و تولیدمثلی در بوقلمون های بومی آذربایجان و بررسی پتانسیل ژنتیکی حذفیات Spotlight مربوط به بوقلمون ها در ایستگاه در نظر گرفته می شوند.

  پرسپولیس در پرونده آنتونی استوکس محکوم شد

وی گفت: تخمین زده می شود که مصرف گوشت بوقلمون در جهان در 25 سال گذشته دو برابر شده است.

فانی با اشاره به افزایش مصرف گوشت بوقلمون در کشور گفت: گوشت بوقلمون به عنوان یکی از 14 غذای معجزه آسا معرفی شده است و نمی توان انتظار داشت که در آینده نزدیک با گسترش تولید گوشت بوقلمون در کشور، جایگاه اصلی این محصول و سایر محصولات جانبی در سبد مصرفی خانواده های ایرانی است.

مصرف گوشت بوقلمون به دلیل وجود ویتامین A در این نوع گوشت نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد و از طرفی به دلیل وجود ماده خاصی به نام تریپتوفان در گوشت بوقلمون مصرف آن به افراد توصیه می شود. با افسردگی به طور گذرا و مختصر باعث آرامش و رفاه در این افراد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید