گوشت از سبد خانوار خارج شد

قیمت هر کیلوگرم ژامبون گاو که در اواسط خرداد حدود 230 هزار تن بود، در هفته گذشته به 215 هزار تن کاهش یافت و قیمت سایر قطعات گوشت گاو نیز با همین کاهش کاهش یافت.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و پخش گوشت گاو نیز با تایید کاهش 20 درصدی خرید گوشت گاو، کاهش حداقل 10 هزار تنی قیمت گوشت گاو را تایید کرد و گفت: این کاهش قیمت ناشی از کاهش قیمت گوشت گاو است. تعداد خریداران

مهدی میرزامین قیمت فعلی هر کیلوگرم گوشت مخلوط گوساله اعم از کله پاچه و کله را کیلویی 195 هزار تومان، ژامبون ژامبون را 215 هزار تومان و گوشت چرخ کرده را 175 هزار تومان اعلام کرد و تاکید کرد: با وجود کاهش قیمت، شاهد کاهش قیمت هستیم. کاهش فروش قصابی

تغییرات یک ساله قیمت گوشت

یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان گوشت گاو ابراز امیدواری کرد: با کاهش 10 هزار تنی قیمت گوشت، کسانی که این محصول را از سبد غذایی خود حذف کرده اند، بتوانند حداقل نیم کیلو گوشت گاو خریداری کنند و ماهیانه 2 وعده غذایی تهیه کنند. اما دلالان گوشت شکایت داشتند. کاهش شدید تعداد مشتریان در یک ماه گذشته نشان می دهد که تورم قیمت ها بیش از یک نوسان جزئی قیمت ها، تغییر سبد خرید مردم است. قیمت گوشت در سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است و خرده فروشان ادعا می کنند که تعداد مشتریان آنها از سال گذشته حداقل 30 درصد کاهش یافته است.

مشاهدات نشان می دهد که نبود خریدار تنها عامل کاهش قیمت است و این روند نمی تواند در بلندمدت عاملی دائمی و موثر باشد. به نظر می رسد طی یک سال گذشته با وجود انبوه دام و لجن دامی در دست تولیدکنندگان گوشت، روند افزایشی قیمت ها ادامه داشته و دولت مجبور به واردات شده است.

  آیا بازگشت مجری جنجالی تلویزیون / راه را برای بازگشت دیگر هنرمندان هموار می کند؟

بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار کشور از تورم قیمت مواد غذایی، قیمت گوشت گوسفندی در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 23.8 درصد افزایش از میانگین 137 هزار تن در کیلوگرم به 170 هزار تن افزایش یافت. . رشد قیمت گوشت گاو در این دوره بیشتر است.

گزارش مرکز آمار حاکی از رشد 32.3 درصدی قیمت این نوع گوشت است که از میانگین 125 هزار تن در هر کیلوگرم در اردیبهشت ماه سال گذشته به 166 هزار تن در هر کیلوگرم در اردیبهشت ماه امسال افزایش یافته است. قیمت گوشت گاو نیز در اردیبهشت ماه نسبت به ماه قبل ۲.۲ درصد و گوشت گوسفند ۱.۳ درصد افزایش قیمت داشت.

افزایش قیمت گوشت گوسفند

برخلاف گوشت گاو، هفته گذشته قیمت گوشت گوسفند بالاتر بود و قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی از 175 هزار تن به 190 هزار تن رسید. گوشت گوسفندی از اواسط ماه مه شروع به افزایش قیمت کرد.

رئیس وقت اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفند در تهران، خریدهای عجولانه و افزایش تقاضا را در پی تغییر قیمت سایر کالاهای اساسی عنوان کرد و وعده افزایش موقت قیمت ها را داد، اما این روند همچنان ادامه دارد.

نگاهی به قیمت گوشت این شرکت که به صورت بسته بندی در هایپرمارکت ها عرضه می شود نشان می دهد که تا پایان هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوسفند خورش تمیز درجه یک به بالای 250 هزار تن رسید. بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگاران همشهری، قیمت هر کیلوگرم گوشت مارک دار 230 هزار تن، هر کیلوگرم سر 230 هزار تن و هر کیلوگرم استخوان 200 هزار تن تعیین شد.

  مردم برای رسیدن به آرمان هایشان تمام وجودشان را فدا می کنند

قیمت ها در خرده فروشی تفاوت چندانی ندارند. قیمت گوسفند در قصابی های سطح شهرستان 192 هزار تن در هر کیلوگرم و قیمت ژامبون یا کله 230 هزار تن در هر کیلوگرم است.

به گفته فروشندگان، قیمت گوشت گوسفندی در هفته گذشته نسبت به هفته قبل حدود 20 هزار تن افزایش یافت. در هفته سوم خرداد تعداد گوسفندان از 170 تا 180 هزار تومان، سر و گردن گوسفند 175 تا 180 هزار تومان، ژامبون گوسفندی بیش از 210 هزار تومان و بقایای آن 140 هزار تومان است. .

قیمت گوشت در میادین

در میادین میوه و تره بار اما قیمت گوشت قرمز سرد و گرم در یک ماه گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

در اردیبهشت ماه پس از 3 ماه تثبیت قیمت گوشت قرمز اندکی افزایش یافت اما در یک ماه اخیر قیمت این محصول تغییری نکرده است. هر کیلوگرم گوسفند بدون استخوان در میادین 177 هزار تومان، ردیف با استخوان 125 هزار تومان و هر کیلوگرم استخوان بدون استخوان و همچنین پای گوساله 139 هزار تومان عرضه می شود.

همچنین گوشت منجمد وارداتی را با قیمت کیلویی 115 هزار تن و گوشت منجمد داخلی را با حداکثر قیمت کیلویی 160 هزار تن عرضه می کنیم./همشهری

دیدگاهتان را بنویسید