گفتگوی مفصل اروپایی و آمریکایی درباره برجام در بروکسل

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پنجشنبه شب گفت که رایزنی های «عمیقی» با رابرت مالی، فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور ایران درباره برجام داشته است.

مورا عکسی از این دیدار را در حساب توییتر خود منتشر کرد: “شام در بروکسل با جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و رابرت مالی”. ما در مورد برجام و چشم اندازهای منطقه‌ای برای خاورمیانه گفتگوی عمیق داشتیم. مالی بر عزم ایالات متحده برای بازگشت به توافق تاکید کرد.

ساعاتی قبل، دیمیتری زانچف، سفیر اتحادیه اروپا در فلسطین اشغالی پیش بینی کرده بود که در نهایت توافقی با ایران در مورد برنامه هسته ای این کشور حاصل خواهد شد.

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت به نقل از یک مقام اتحادیه اروپا نوشت که اسرائیل و اتحادیه اروپا منافع مشترکی در «ممانعت از دستیابی ایران به قدرت بیشتر» دارند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره لغو تحریم ها در وین گفت: معتقدم در نهایت بر سر راهی برای توقف ایران به توافق خواهیم رسید.

یکی از دلایل شکست طرف های آمریکایی در انجام اقدامات لازم در مذاکرات وین، مخالفت اعضای کنگره با سیاست دولت بایدن در قبال برجام بود. یکی از انتقادات این گروه از قانونگذاران آمریکایی این است که برجام به همه حوزه های مناقشه آمریکا با ایران از جمله فعالیت های منطقه ای و برنامه موشکی ایران نمی پردازد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید