گسترش همکاری های ایران و روسیه در زمینه حمل و نقل

561543 خبر ناگهانی

رستم قاسمی در بدو ورود به مسکو از گسترش همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه حمل‌ونقل خبر داد و گفت: در چند هفته اخیر اتفاقات مهمی در روابط روسیه و ایران رخ داده است و در سفر اخیر به این کشور چندین دیدار خواهیم داشت. روسیه.

وی با بیان اینکه اولین دیدار در این سفر با وزیر حمل و نقل روسیه خواهد بود، افزود: در این نشست درباره موضوعات مختلف از جمله حمل و نقل گفتگو خواهیم کرد. نهایی شدن قراردادهای گذشته در حوزه حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی نیز در دستور کار قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه موضوع اینچه برون و گرمسار یکی از موضوعاتی است که در گذشته مطرح شده و تفاهم نامه هایی بین دو کشور منعقد شده است، گفت: توجه کنید.

قاسمی به همکاری تهران و مسکو در پروژه های مشترک ریلی اشاره کرد و تاکید کرد: روسیه از طریق دو خط ریلی در داخل ایران به بندر شهید رجایی چابهار در خلیج فارس متصل می شود. این در حالی است که قراردادهای متقابلی بین ایران و روسیه در بحث صادرات و واردات و بحث حمل و نقل وجود دارد که در دستور کار مذاکرات قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به بحث راه‌آهن شمال به جنوب در ایران گفت: راه‌آهن شمال به جنوب به دو نقطه راه‌آهن متصل است و می‌توان بلافاصله راه‌اندازی کرد که از خارج به هم متصل می‌شوند که اکنون می‌توان به خلیج فارس متصل شد. از جلفا و نخجوان هم عبور می کنیم که آنها را وارد مذاکرات خواهیم کرد.

  این گروه باید منتظر افزایش دستمزد خود باشند

بر اساس این گزارش، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز چهارشنبه (18 اردیبهشت) برای مذاکره در مورد انواع حمل و نقل، ترانزیت، فعال سازی کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب و توسعه همکاری های هوایی وارد مسکو شد. بخش های دریایی و ریلی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید