گزارش کامل کمیسیون شورا از علت مرگ مهسا امینی

570443 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، قرائت گزارش کمیته شوراها و امور داخلی شورای اسلامی در خصوص درگذشت خانم مهسا امینی در دستور کار جلسه امروز نمایندگان مجلس قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

در آن جلسه، علی حدادی، سخنگوی کمیسیون مجلس شورای اسلامی، گزارش این کمیته در مورد درگذشت خانم امینی را قرائت کرد که در ادامه می خوانید:

در جریان ضرب و شتم، انتقال و اسکان مرحومه خانم امینی در کلانتری امنیت عمومی هیچ تعرضی صورت نگرفت. کسانی که قبل از روشن شدن اوضاع اظهارات عجولانه کردند و زمینه سوء استفاده از مخالفان و شورشیان رژیم را فراهم کردند، در صورت عدم اصلاح مواضع باید تحت تعقیب قرار گیرند.

میزان و کیفیت اثربخشی اقدامات درمانی بین زمان سقوط خانم امینی تا رسیدن تیم اورژانس و همچنین ازدحام درب خروجی پلیس امنیت عمومی که باعث تاخیر شد، می تواند در نظر گرفتن بیش از 6 دقیقه در هنگام خروج آمبولانس در روند درمانی فوق بی تاثیر نبود.

اطلاع رسانی به موقع و دقیق فاراژ از دامنه روایت های نادرست رسانه های دشمن کاسته و از غفلت احتمالی پیامدهای تلخ اجتماعی عذرخواهی می کند.

آموزش افسران و کارکنان، تجهیز ماموران ایمنی عمومی به لباس دوربین و نصب دوربین در خودروهای گشت از الزامات قانونی است.

نهادهای دخیل در گشت های هدایت شونده باید ساختار، روش ها و فرآیندهای اجرایی گشت های هدایت شونده را بررسی و تغییر دهند. کمیسیون داخلی مجلس موضوع را پیگیری خواهد کرد.

تبصره 638 قانون مجازات اسلامي در خصوص تعيين دقيق حدود حجاب شرعي و تبيين مفاهيم مبهم مربوط به آن جهت اجتناب از اصل تعارض قوا با ارائه لايحه قوه قضائيه اصلاح شود.

  اولین محموله داروهای بیماران مبتلا به SMA وارد کشور شد

مهم ترین راه ترویج حجاب و عفاف علاوه بر اجرای قوانین، راه های ایجابی است و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید از نهادهایی که در این زمینه کوتاهی کرده اند مطالبه و سوال کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید