گزارش زنده سوپرجام / استقلال 1 نساجی 0

532799 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، بالاخره پس از کش و قوس های فراوان و حواشی فراوان، زمان برگزاری دیدار سوپرجام استقلال و نساجی فرا رسید. دیداری که 53 روز پیش در ورزشگاه آزادی برگزار شد و شاگردان ساپینتو با سه گل برتری زمین را ترک کردند.

مسابقات Super Bowl در سال های اخیر همیشه با موانع زیادی روبرو بوده است. امسال با چندین بار تغییر زمان و مکان برگزاری این دیدار، در نهایت تصمیم گرفته شد که استقلال به عنوان قهرمان لیگ و نساجی قهرمان جام حذفی سال قبل در ورزشگاه شهید باهنر کرمان به مصاف یکدیگر بروند.

استقلال در هفته های اخیر عملکرد خوبی داشته و روند مثبتی را پشت سر می گذارد. آبی ها در رده دوم جدول قرار دارند و آخرین بازی خود در لیگ برتر را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا با روحیه بیشتری به مصاف رقبای خود بروند.

از سوی دیگر، نساجی و حمید مطهری با شکست سنگین 3 بر صفر مقابل آلومینیوم به این دیدار خواهند رفت. آنها در هفته های گذشته موفق شدند گل گهر و فولاد را شکست دهند و در رده ششم لیگ برتر قرار بگیرند.
مسابقه سوپرجام فوتبال کشور فصل 1400-1401
چهارشنبه: 11/08/1401; ساعت: 16:00
ورزشگاه: شهید باهنر کرمان /بدون تماشاگر
هیئت داوران: بیژن حیدری / دستیاران: محمدرضا منصوری – اصغر محمدی; داور چهارم: مرتضی منصوریان / ناظر: بهرام مهریما

ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی، کوین یاماگا، روزبه چشمی، آرش رضوند، مهدی مهدی پور، مهدی کایدی، محمد محبی و ارسلان مطهری.
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

ترکیب نساجی:
علیرضا حقیقی، حامد شیری، علیرضا ابراهیمی، صابر حردانی، علی شجاعی، امیرمهدی جانمالکی، ایوب کلانتری (53- متین کریم زاده)، مهرداد عبدی، رضا جعفری، محمد شریفی، کریم اسلامی
سرمربی: حمید مطهری

? هشدارها:
استقلال: جعفر سلمانی (9)
نساجی: ایوب کلانتری (15)

توضیحات گل:

استقلال 1 – نساجی صفر (دقیقه 52: ارسلان مطهری): روی کرنر مهدی مهدی پور به سمت دروازه، ارسلان مطهری با ضربه سر تماشایی و دیدنی توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا اولین گل این دیدار به ثمر برسد.

  گل طارمی کاندیدای بهترین گل هفته مقدماتی جام جهانی شد

لحظات حساس:
دقیقه 5: مهدی کایدی پشت به دروازه نساجی شوت زد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 7: پاس خوب جعفر سلمانی به سمت دروازه با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد که به طرز خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 14: حرکت چشمگیر ارسلان مطهری از سمت راست و داخل محوطه جریمه با پاس خوب کایدی همراه شد که او با واکنشی دیدنی از روی نقطه پنالتی علیرضا حقیقی روی بوچهری وینگر آبی ها شوت کرد.
دقیقه 23: حرکت رضاوند از سمت چپ و ارسال او با ضربه سر محبی مواجه شد و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 26: ارسال کرنر مهدی پور از کنار بازیکنان 2 تیم گذشت و روی ضربه دوم به کایدی رسید که او با حرکتی وسیع ضربه خود را به گوشه دروازه نساجی زد که با باز شدن دروازه تیم او شد.
دقیقه 36: استقلال در یکی از حملات خود صاحب موقعیت دیگری شد اما ضربه محکم جعفر سلمانی با بیشترین اختلاف ممکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 40: حرکت چشمگیر مهرداد عبدی و جا گذاشتن 2 بازیکن استقلال، کریم اسلامی را در موقعیت گلزنی قرار داد که ضربه تک به تک او با سیدحسین حسینی توسط کاپیتان آبی ها به خوبی مهار شد تا اولین موقعیت نساجی برای آنها به دست بیاید. تبدیل به گل.
دقیقه 44: باز هم هاگیگی مانع از گلزنی کایدی شد. بوچهری بازیکن آبی ها از سمت چپ پایش را به سمت توپ حرکت داد و شوتی را به سمت دروازه شلیک کرد.

دقیقه 58: در تعویض معکوس بازیکنان دو تیم، مهدی کایدی از پشت محوطه جریمه توپ را دریافت کرد و با شوتی تماشایی دروازه نساجی را تهدید کرد که به گل تبدیل نشد.

  پرسپولیس خوب بازی نمی کند

* زمینه های:
* قبل از شروع مسابقه، بازیکنان استقلال با حضور در زمین، کیفیت چمن را بررسی کردند.
* ایزد سیفولاپور قبل از شروع مسابقه به مسئولان نظم و ترتیب مسابقه اطمینان داد مهمانان نساجی حاضر در سکوها نظم ورزشگاه را بر هم نخواهند زد. مدیرعامل نساجی همچنین از هواداران این تیم خواست به فکر استقلال نباشند و فقط از تیم خودشان حمایت کنند. حدود 15 هوادار نساجی در ورزشگاه شهید باهنر کرمان حضور دارند.
* محسن کریمی و احمد موسوی دو بازیکن نساجی که سابقه بازی در استقلال را دارند قبل از شروع مسابقه با چند بازیکن استقلال دیدار و گفتگو کردند.
* حردانی، مرادمند، یزدانی، مهری، شهباززاده، بابایی، میرزایی، حامدی فر و رضایی بازیکنان تعویضی استقلال هستند. این در حالی است که نام امیرعلی صادقی، جوان آبی ها که در تمرین تیم ملی هت تریک کرد، در لیست بازی امروز نیست. صادقی که در بازی های تدارکاتی استقلال گل های خوبی را به ثمر رسانده، تاکنون تنها در سه بازی لیگ برتری در ترکیب آبی پوشان حضور داشته است.

* علی فتح الله زاده، حجت کریمی و پرویز مظلومی دو نفر از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال به همراه سعید فتاحی، علی نظری جویباری و علی امیری در ورزشگاه حضور دارند.
* جام قهرمانان برای سوپرجام قبل از شروع مسابقات در جایگاه ویژه قرار گرفت.

* تیم استقلال در شرایطی وارد ورزشگاه شد که تعدادی از هواداران آنها را تشویق می کردند. مردی که طرفدار نساجی بود با دیدن آرمان رمضانی خطاب به مهاجم استقلالی گفت: استقلال را رها کن و بیا پیش نساجی!
* با اینکه گفته می شد چمن استادیوم کنده شده است، اما کمی بلند به نظر می رسید. حمید مطهری سرمربی نساجی مازندران نیز در پاسخ به کیفیت چمن گفت: تا اینجای کار بد نیست!
* مهدی کایدی در دقیقه 31 از عمق خط دفاعی نساجی شکست خورد و با حقیقی در موقعیت تک به تک قرار گرفت و موفق شد دروازه نساجی را باز کند اما کمک داور به دلیل کمین استقلالی ها گل را مردود اعلام کرد. بازیکن.

  قیمت انواع میوه و تره بار سه شنبه 24 شهریور 1401

* در تماشاگران نساجی حضور دو استقلالی باعث درگیری لفظی آنها شد که با دخالت پلیس خاتمه یافت.

* حمید مطهری برخلاف دیدار دو تیم لیگ برتری که سفیدپوش شده بودند، در این دیدار تمام مشکی پوشیده است. برخلاف همیشه، ریکاردو ساپینتو در این بازی با کت و کت رسمی ظاهر شد.

* در حالی که قرار بود میهمانان دو تیم فقط تماشاگر باشند و فعالیت هواداران نداشته باشند، سروصدا و تشویق آنها توجه مسئولان مسابقه را به خود جلب کرد. یکی از عوامل یگان ویژه به هواداران استقلال برای سکوت هشدار داد و اعلام کرد در صورت ادامه این شرایط نظارت بر مسابقه دستور اخراج هواداران را صادر می کند.

* تنش در سایت های نساجی به اعتراض ماموران پلیس انجامید. ادامه این هیاهو باعث شد تا ماموران SWAT بیشتری برای حفظ نظم و آرامش در منطقه حاضر شوند.

* تنش روی سکوهای نساجی به زمین کشیده شد و در یک صحنه خطا روی محمد محبی باعث درگیری علیرضا ابراهیمی و روزبه چسمی شد که با دخالت اعضای دو تیم ختم به خیر شد. پس از این اتفاق علیرضا حقیقی به چاسمی دلداری داد.

* در دقیقه 22 ساپینتو به داور چهارم اعتراض کرد و به او اعلام کرد که داور تاکنون 2 کمین از حریف نگرفته است.

* عباس تیموری نماینده فدراسیون هواداران استقلال به سکوت هشدار داد.

* پس از اعلام آفساید کایدی در دقیقه 31، حمید مطهری مقابل مدافعان تیمش به شدت اعتراض کرد. همچنین گل کایدی پس از سوت بازی باعث اعتراض علیرضا حقیقی شد. هواداران نساجی نیز با شعارهای خود از داور مسابقه خواستند به بازیکن استقلال کارت زرد بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید