گزارش جزییات پرداختی ما به شکاف حقوق بازنشستگان به زودی/ توضیح مدیرعامل تامین اجتماعی

به گزارش مستقل آنلاین؛ میرهاشم موسوی گفت: نحوه تامین وجوه، نحوه و زمان پرداخت مابه التفاوت ماه های قبل با همکاری کانون های مستمری بگیران متعاقبا اعلام می شود.

میرهاشم موسوی (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) در نشست با مستمری بگیران اعلام کرد: با توجه به پیگیری های ویژه رئیس جمهور و سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احکام جدید بازنشستگی مستمری بگیران سایر رده ها در طبق ماده 96 قانون تامین اجتماعی و مصوبه شورای عالی کار، شهریور ماه جاری صادر و حقوق این عزیزان بر اساس ضوابط جدید پرداخت خواهد شد. همچنین نحوه تامین وجوه، نحوه و زمان پرداخت مابه التفاوت ماه های گذشته نیز با همکاری کانون های بازنشستگی متعاقبا اعلام خواهد شد.

موسوی در این جلسه به تشریح برخی از دستاوردهای سازمان تامین اجتماعی در دوره گذشته از جمله تسویه بدهی انباشته بانکی این سازمان پرداخت و به معیشت مستمری بگیران به عنوان یکی از اولویت های اصلی این سازمان اشاره کرد. و گفت: امسال در بودجه پیش‌بینی شده است که 90 هزار میلیارد تومان از محل الزامات سازمان بیمه‌گر پیش‌بینی شده است و به تدوین ساز و کارهای اجرایی آن ادامه خواهیم داد.

وی افزود: رئیس جمهور و سرپرست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید و حمایت ویژه ای در حل مشکل پیش آمده در زمینه افزایش مستمری مستمری بگیران سایر رده های تامین اجتماعی داشتند و خوشبختانه با حمایت ها مسئولان و تلاش های مردمی، درخواست بازنشستگان برای اجرای مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان اجرایی شد.

موسوی همچنین در تماس تلفنی ساعت 14 شبکه یک سیما در این خصوص توضیح داد: پیش از این مصوبه ای که برای سایر سطوح مستمری بگیران گران تامین اجتماعی در شورای دولت مطرح شده بود مصوبه ای بود که با این مصوبه پذیرفته نشد. مصوبه قبلی شورای عالی کار در سایر سطوح و تا سقف 10 میلیون تومان 10 درصد به اضافه 650 هزار تومان و بالای 10 میلیون تومان افزایش 10 درصدی را تصویب کرده بودند که در خرداد ماه به ما اعلام شد. و طبق قانون اجرا کردیم .

  آخرین آمار تاج در جهان / تعداد بیماران از 271 گذشت

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: امروز بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعلی و با توجه به اختیاراتی که دولت به وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی داده است. و همچنین با دستور اکید و ویژه رئیس جمهور در خصوص بررسی و تصمیم گیری جدید برای سایر سطوح. آقای زاهدی وفا اعلام کرد که مصوبه شورای عالی کار بر اساس ماه 96 قانون تامین اجتماعی تصویب شده است و انشالله این مصوبه را بر اساس اصل 96 و مصوبه شورای عالی کار در سطوح دیگر اجرا خواهیم کرد.

یکی از اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: احکام جدید را شهریور ماه صادر می کنیم و پرداخت حقوق شهریور ماه نیز بر اساس مصوبات جدید خواهد بود./ ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید