گروه های خونی که بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های قلبی هستند

533453 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محققان دانشگاه پنسیلوانیا گروه های خونی را که بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند، بررسی کردند.

بیشتر بخوانید:

با نگاه کردن به سطح پوست، هیچ چیز در مورد گروه خونی خود نمی دانید. اما گردش خون در رگ های شما در هر ثانیه اندکی تغییر می کند که خون شما را در یکی از این گروه ها طبقه بندی می کند. A +، A-، B +، B-، O-، O +، + AB و -AB. شاید قبلاً به این موضوع فکر نکرده باشید. مگر اینکه خون اهدا یا دریافت کرده باشید یا در دوران بارداری متوجه آن شده باشید.

تحقیقات گروه خونی نشان می دهد که ممکن است مهمتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. حداقل هنگام ارزیابی خطر برخی بیماری ها، به ویژه بیماری قلبی. این تفاوت‌های نامرئی در خون می‌تواند باعث شود که برخی از افراد در پیشگیری از مشکلات قلبی عروقی عالی باشند، در حالی که برخی دیگر مستعدتر هستند.

تفاوت بین گروه های خونی چیست؟

حروف A، B و O نشان دهنده اشکال مختلف ژن “ABO” هستند که سلول های خونی ما را به گونه ای متفاوت برنامه ریزی می کنند تا گروه های خونی مختلف را تشکیل دهند. به عنوان مثال، اگر گروه خونی AB دارید، بدن شما برای تولید آنتی ژن های A و B روی گلبول های قرمز برنامه ریزی شده است. فردی که گروه خونی او O است هیچ آنتی ژنی تولید نمی کند.

بر اساس وجود پروتئین در گلبول های قرمز خون، خون به دو نوع مثبت یا منفی تقسیم می شود. اگر خون شما پروتئین دارد، Rh مثبت هستید.
افراد با گروه خونی O منفی اهداکنندگان جهانی محسوب می شوند. از آنجایی که خون آنها آنتی ژن یا پروتئین ندارد، به این معنی است که بدن همه می تواند آن را در مواقع اضطراری دریافت کند.

  دفاعیات پورتوویس در برابر اتهام افترا علیه طارمی

اما چرا گروه های خونی متفاوتی وجود دارد؟ به گفته دکتر داگلاس گوگنهایم، هماتولوژیست در سیستم بهداشتی دانشگاه پنسیلوانیا، محققان پاسخ کامل این سوال را نمی دانند، اما عواملی مانند اجداد و عفونت های گذشته که باعث جهش های محافظتی در خون می شوند را نمی دانند. آنها ممکن است در این تنوع نقش داشته باشند. به عنوان مثال، افراد با گروه خونی O ممکن است بیشتر در معرض ابتلا به وبا باشند، در حالی که افراد با گروه خونی A یا B ممکن است بیشتر در معرض مشکلات لخته شدن خون باشند. با این حال، خون ما نمی تواند با تهدیدات مختلف بیولوژیکی یا ویروسی که رخ می دهد مقابله کند. اما می تواند منعکس کننده اتفاقات گذشته باشد.

گروه های خونی که بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های قلبی هستند

با توجه به انجمن قلب آمریکا (AHA)، احتمال حمله قلبی یا نارسایی قلبی در افراد با گروه خونی A، B، یا گروه AB بیشتر از افراد با گروه خونی O است.

اگرچه این افزایش خطر بسیار ناچیز است. اما تفاوت در درجه لخته شدن خون بسیار بیشتر است. در این مطالعه، افراد دارای گروه خونی A و B 51 درصد بیشتر در معرض ترومبوز ورید عمقی (DVT) و 47 درصد بیشتر در معرض آمبولی ریه بودند، که یک اختلال لخته شدن خون شدید است که می تواند خطر ابتلا به قلب را افزایش دهد. بیماری. شکست. نیز در حال افزایش است.

به گفته گوگنهایم، دلیل این افزایش خطر ممکن است التهاب باشد که در افراد دارای گروه های خونی A، B یا AB رخ می دهد. پروتئین های موجود در گروه های خونی A و B می توانند منجر به انسداد بیشتر یا ضخیم شدن شریان ها و سیاهرگ ها شوند که خطر لخته شدن خون و بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

  باشگاه استقلال باید پاسخگوی رضایی باشد

گوگنهایم همچنین معتقد است که این ایده ممکن است کاهش خطر ابتلا به کووید-19 شدید در افراد با گروه خونی O را که از تحقیقات الهام گرفته شده است توضیح دهد. کووید-19 شدید اغلب منجر به مشکلات قلبی، لخته شدن خون و سایر مشکلات قلبی عروقی می شود.

سایر اثرات گروه خونی

افراد دارای گروه خونی O نیز در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی و لخته شدن خون هستند، اما ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به اختلالات خونریزی باشند. مطالعات در مورد از دست دادن خون پس از زایمان نشان داده است که افزایش خطر در زنان با گروه خونی O ممکن است به ویژه پس از زایمان صادق باشد.

یک مطالعه منتشر شده در مجله Critical Care نشان داد که افراد دارای گروه خونی O نیز ممکن است پس از یک آسیب تروماتیک به دلیل از دست دادن خون بدتر شوند.

مطالعه دیگری نشان داد که افراد با گروه خونی AB نسبت به افراد دارای گروه خونی O در معرض خطر بیشتری برای اختلال شناختی قرار دارند. اختلال شناختی شامل مشکلاتی مانند مشکل در به خاطر سپردن، تمرکز یا تصمیم گیری است.

سبک زندگی سازگار با گروه خونی

با این حال، تحقیقات کنونی نشان می‌دهد که گروه خونی ممکن است از نظر تأثیر آن بر خطر بیماری قلبی در مقیاس بزرگ‌تری باشد. اما عوامل مهمی مانند رژیم غذایی، ورزش یا حتی میزان آلودگی که در معرض آن هستید، نقش کلیدی در تعیین سلامت قلب دارند.

گوگنهایم گفت: “برای بیمارانی که سعی می کنند قلب خود را سالم نگه دارند، هیچ توصیه خاصی جز پیروی از یک رژیم غذایی سالم که التهاب را بدون توجه به گروه خونی کاهش می دهد، وجود ندارد.”

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

با این حال، گوگنهایم خاطرنشان کرد که تحقیقات آینده می تواند روش های خاص تری را ارائه دهد که توسط آن پزشکان می توانند بیماران را بر اساس گروه خونی آنها درمان کنند. همه عوامل به طور مساوی در نظر گرفته می شوند. یک بیمار با سطح کلسترول سالم و گروه خونی A می تواند از مصرف روزانه آسپرین بهره مند شود. با این حال، این درمان ممکن است برای فردی با گروه خونی O که در شرایط مشابه است، ضروری نباشد.

گوگنهایم گفت: «به طور کلی، پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و سالم برای سلامت قلب چیزی است که هر پزشک توصیه می کند، و من می گویم که ژن ABO آن را تغییر نمی دهد.

وی افزود: به نظر من وجود گروه خونی O به تنهایی مزیت محافظتی ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید