گرمای بی سابقه در هند و پاکستان

چنین گرمایی در ماه های مارس و آوریل در شمال هند و پاکستان بی سابقه است و بسیاری از مردم راهی برای خنک شدن ندارند: “در صورت ادامه موج گرما، جان و سلامتی افراد در اتاق های بدون تهویه در خطر جدی خواهد بود.”

دمای زمین در برخی از مناطق هند

دمای سطح در برخی مناطق هند به 62 درجه رسیده است

دویچه وله گزارش داد شمال هند و پاکستان دمای 45 درجه سانتیگراد را تجربه کرده اند. برخی از شهرها برای اولین بار با قطعی برق مواجه هستند و نیروگاه های برق دهلی نو ممکن است نیاز به تعطیلی داشته باشند. گرما باعث توقف رشد گندم در هند شده است.

امواج گرمای شدید در هند و پاکستان شبکه های برق دو کشور را تهدید می کند. در حالی که قطعی برق تا هشت ساعت در برخی از شهرهای پاکستان گزارش شده است، مقامات دهلی نو گفته اند که بسیاری از نیروگاه ها بیش از یک روز نمی توانند کار کنند.

دمای هوا در پایتخت هند به بالای 43 درجه سانتیگراد رسید و یک مقام مسئول در دهلی نسبت به عواقب قطعی مداوم برق به دلیل گرما در بیمارستان ها و متروهای دهلی هشدار داد.

صدها میلیون نفر در شمال هند و پاکستان از اوایل ماه مارس از گرمای شدید رنج می برند. سخنگوی سازمان جهانی آب و هوا (WCO) در ژنو گفت دمای هوا در این مناطق در ماه آوریل بالای 45 درجه سانتیگراد بوده و تا پایان هفته ممکن است به 50 درجه سانتیگراد برسد. به گفته وی احتمالا هفته آینده دمای هوا کاهش خواهد یافت.

  مردا نتونستن رب گوجه رو ارزون کنن، یه دیگ درست کردن در مقابل رب گوجه!

به گفته این مقام WMO، حدس زدن دلیل افزایش دما دشوار است و نمی توان گفت که آیا این افزایش دما به دلیل تغییرات آب و هوایی است یا خیر.

اریش فیشر، کارشناس هواشناسی، در گزارش سال گذشته خود در مورد تغییرات آب و هوایی جهانی خاطرنشان کرد که تعداد چنین حوادثی در 50 سال گذشته پنج برابر شده است. این محقق اقلیم افزود: چنین گرمایی در ماه های مارس و آوریل در شمال هند و پاکستان بی سابقه بوده و بسیاری از مردم راهی برای خنک شدن ندارند. »

شمال هند و پاکستان پرجمعیت ترین مناطق جهان هستند که تقریباً 10 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

گرمای بی سابقه به کشت گندم در هند نیز آسیب جدی وارد کرده است. تولید در مزارع این کشور از اوایل ماه مارس به حالت تعلیق درآمده است. ایالت پنجاب در شمال هند به ویژه تحت تأثیر این موج گرما قرار گرفته است. این منطقه سبد نان هند است و بسیاری از مواد غذایی هند را تامین می کند. دولت هند امیدوار بود کمبود گندم ناشی از جنگ در اوکراین را با برداشت محصول پنجاب جبران کند، اما با وضعیت فعلی، این طرح چشم‌اندازی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید