گران شدن به دلیل افزایش حقوق!

به گزارش مستقل آنلاین؛ به گزارش ایسنا، یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در شورای اسلامی گفت: هشدار می دهم با تصویب مجلس در خصوص تناسب حقوق کارکنان و مستمری بگیران لشکری ​​و کشوری موج جدیدی از افزایش قیمت ها به وجود خواهد آمد. در کشور اتفاق می افتد و بسیاری از اقشار جامعه نادیده گرفته می شوند.

الیاس نادران در جلسه علنی امروز شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه تناسب حقوق کارکنان و مستمری بگیران ارتش و کشور گفت: امروز در خصوص واگذاری ده ها میلیارد تومان از محل کار تصمیم گیری خواهیم کرد. با پول دولت، این تصمیم بر تمام مولفه های اقتصادی کشور تاثیر می گذارد و حوزه های مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد. یادم هست در زمان تصویب بودجه سال 1401 پیشنهادی مطرح شد که دولت از شهریور 1400 پس از یکسان سازی نرخ ارز اجازه ندهد قیمت کالاهای اساسی افزایش پیدا کند و کالاها بین مردم توزیع شود و نقدینگی صورت گیرد. یارانه ها نباید پرداخت شود تا حجم زیادی از نقدینگی در جامعه وجود داشته باشد. ایجاد نکنید متاسفانه مراکز تصمیم گیری خارج از شورای اسلامی این مصوبه را رد کردند و امروز نتیجه آن را در تورم کشور می بینیم. یا باید تعادل را در سطح قیمت بالا و رقابت بین افزایش قیمت ها دنبال کنیم یا در سطح قیمت پایین تعادل برقرار کنیم. به نظر شما چه چیزی به نفع عموم است؟

وی در ادامه گفت: این مصوبه امروز شورای اسلامی بسیار بدتر از مصوبه مجلس در مورد ارز است زیرا قرار است از اقشار خاصی حمایت شود و مردم عادی محروم باشند. می خواهم بپرسم مددکاران و کارمندان تامین اجتماعی، بیکاران، زنان سرپرست خانوار و افرادی که در این لایحه کمک می شوند کجا هستند؟ هشدار می دهم این مصوبه موج جدیدی از افزایش قیمت ها را در کشور ایجاد خواهد کرد.

  حفاری 4 حلقه چاه گازی آن به پایان رسید / فاز 11 پارس جنوبی پس از 20 سال به بهره برداری رسید

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی همچنین گفت: از سوی دیگر با این مصوبه سنگ تمام می گذاریم که در ابتدای سال 1402 حقوق ها حداقل 20 درصد افزایش یابد بنابراین هزینه ها به صورت خودکار انجام می شود. افزایش چند صد هزار میلیارد تومانی در بودجه سال آینده. این لایحه می گوید 900 هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می شود و پنج درصد از 7 هزار میلیارد تومان و پنج درصد از جاهای دیگر به آن اضافه می شود. به این ترتیب مستمری بگیری که حداقل حقوق می گیرد دو میلیون و مستمری بگیری که حداکثر حقوق می گیرد چهار میلیون تومان افزایش حقوق خواهد داشت. سپس موجی از کارگران به راه خواهد افتاد که خواهان افزایش حقوقشان متناسب با حقوق بازنشستگان هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر زنگ هایی را به این لوایح الصاق کرده اند که اصلا مناسب نیست، مثلا با دادن کد استخدامی معلمان طرح مهر آفرین و تبصره 12 بودجه، همه نظام های کشور را می شکنیم. با این یکی.

دیدگاهتان را بنویسید