گران ترین مدرسه جهان در سوئیس

Le Rosey گران ترین مدرسه در جهان است. هزینه سالانه برای هر دانش آموز؛ حدود 130 هزار تومان است. این مدرسه در کشور سوئیس واقع شده و گران ترین مدرسه جهان است.

در واقع، این کشور اروپایی هر ساله چنین مدارسی را می سازد و حدود 10 مدرسه با شهریه بیش از 75000 دلار در سال دارد که این گران ترین مدرسه است.

در واقع مردم منطقه این مکان را مدرسه شاهان می دانند، زیرا افراد مهمی در آنجا تربیت شده اند که یکی از آنها شاه ایران است; آقاخان و پرنسس ماری شانتال اهل یونان بودند. البته افراد مشهور و ثروتمند دیگری نیز در آنجا تحصیل کردند و به همین دلیل آموزش بسیار بالاست و هرکسی توان پرداخت آن را ندارد.

این مدرسه در سال 1880 توسط شخصی به نام پل کارن ساخته شد که دارای دو مجتمع فرهنگی با زمین تنیس و استخر است. حتی یک سالن کنسرت بزرگ نیز وجود دارد.

امکانات این مدرسه بسیار زیاد است و بیش از 150 معلم و 420 دانش آموز دارد. در هر کلاس به طور متوسط ​​کمتر از 10 دانش آموز وجود دارد تا معلم بتواند به هر دانش آموز توجه کافی داشته باشد و قطعاً جای تعجب نیست که فقط ثروتمندترین خانواده ها می توانند فرزند خود را در این مدرسه ثبت نام کنند و هرگز جایی برای افراد عادی وجود ندارد.

  بازار ارزهای دیجیتال در حال پیر شدن است

دیدگاهتان را بنویسید