گذر از معابر برفگیر لرستان به دستور یک زن + فیلم

555125 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، او از 17 سالگی رانندگی با تراکتور را آغاز کرد و زمین های کشاورزی پدرش را شخم زد. چون عاشق ماشین و کامیون بود همیشه آرزوی داشتن کامیون را داشت و با وجود مخالفت ها و تعصبی که خانواده در مورد رانندگی یک ماشین سنگین برای یک دختر داشتند، همانطور که خودش گفته بود دست از تلاش برنداشت تا اینکه بالاخره در سال 1991 با تلاش و کوشش فراوان آرزویش محقق می شود و به روزی می رسد که سوار کامیونی می شود و آن را در جاده های پر پیچ و خم ایران می راند.

خلاصه ای از زندگی مهناز بهرامی، اولین و تنها بانوی جاده ای ایران که سال هاست در جاده های برف گیر الیغودرز رانندگی می کند تا راه را برای مسافران و روستائیان آسیب دیده هموار کند. برف و کولاک

مهناز بهرامی بانوی مجرد الیغدرزی متولد بهمن ماه سال 59 است که از سال 1376 وارد عرصه راهداری شده و این روزها که برف سفید این شهر سرد و کوهستانی را پوشانده است، 24 ساعته برف می بارد و جاده ها را پاکسازی می کند.

با بانوی اول در جاده ایران هم صحبت کردیم تا از زندگی خود و نحوه کار با کامیون و کامیون بیشتر بگوید.

خانم بهرامی گفت: من اولین و تنها بانوی جاده ای ایران هستم. از سال 1376 شروع به کار کردم و از کودکی به کار کامیونی، سخت و مردانه علاقه داشتم.

وی افزود: خانه ما در ابتدا روستای شادی در دنیا بود. در آن زمان با تراکتور کار کشاورزی می کردم، بارها با تراکتور حرکت می کردم و شخم می زدم، اما کم کم علاقه ام به این کار و ماشین آلات سنگین بیشتر شد و از آن خوشم آمد.«یه روزی راننده کامیون می شوم. .

  نیسان در دره هوراند تصادف کرد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید