گالنوی، نکونام و گل محمدی گزینه های خوبی برای تیم ملی هستند

پیشکسوت تیم ملی فوتبال گفت: انتخاب مربی جوان مهمترین برنده تیم ملی کشورمان است چرا که مربیان قدیمی نمی توانند راهگشای موفقیت فوتبال ملی باشند.

رسول کربکندی وی در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: در سال های گذشته همواره دخالت های زیادی در کار مربیان بومی وجود داشته است و از طرفی مطالبات آنها در خصوص پایه مادی بوده است. برآورده نشده است.

و ادامه داد: در این لحظه یک سرمربی جوان خارجی با بیوگرافی موفق و با انگیزه به عنوان سرمربی عربستان می تواند برای تیم ملی کشورمان موثر باشد. یکی از عوامل مهم در انتخاب سرمربی خارجی آگاهی از فرهنگ و سبک بازیکنان ایرانی است.

پیشکسوت فوتبال بومی در پاسخ به این سوال که جواد نکونام می تواند گزینه مناسبی برای هدایت تیم ملی باشد و آیا این انتخاب در حال حاضر برای او زودهنگام به نظر نمی رسد؟ وی پاسخ داد: در جام ملت ها کار سختی داریم و با توجه به اینکه تیم های آسیایی در جام جهانی عملکرد فوق العاده ای داشته اند، قطعا در جام ملت ها کار آسانی نخواهیم داشت. جواد نکونام او یکی از مربیان جوان، باهوش و با انگیزه کشورمان است و در کنار او امیر گلنووی و یحیی گل محمدی دو گزینه خوب برای هدایت تیم ملی کشورمان هستند. اگر به دنبال مربی بومی هستیم باید ببینیم کدام یک از این گزینه ها مشکلی برای جدایی از تیم باشگاهی خود ندارد. با توجه به اینکه بیش از یک ماه از جام جهانی می گذرد، نباید زمان را به راحتی تلف کرد زیرا تیم های زیادی برای کسب بهترین نتایج در رویدادهای مهم بین المللی تغییراتی را در ترکیب فنی برتر خود ایجاد کرده اند.

  رویدادهای اخیر در اوکراین زلنسکی از سیاست ترکیه در قبال روسیه انتقاد کرده است

کربکندی در خصوص بلاتکلیفی تیم امید و عدم انتخاب سرمربی برای این تیم گفت: مهم ترین عامل ناکامی تیم امید عدم همکاری باشگاه ها با این تیم است. همچنین در چند سال اخیر توانایی ها و قدرت های تیم امید را در نظر نگرفتیم که باعث شد از نتیجه مطلوب کوتاه بیاید.

وی ادامه داد: صعود به المپیک تبدیل به حسرت شده است که مهمترین عامل آن عدم برنامه ریزی لازم و نبود ساختار کلی برای تیم امید است و امکانات زیادی برای تیم بزرگسالان داریم. ، اما ما علاقه ای به بازیگران اصلی نداریم. علیرغم حساسیت لیگ برتر، باشگاه ها باید دلیلی برای همکاری با این تیم برای موفقیت تیم امید داشته باشند.

کربکندی در پایان با اشاره به اینکه کارلوس کی روش همچنان یکی از گزینه های هدایت تیم ملی است، خاطرنشان کرد: بعد از جام جهانی هیچ اقدامی برای انتخاب سرمربی انجام نشده و زمان را از دست داده ایم. فدراسیون همیشه 6 ماه قبل از مسابقات تصمیم نهایی خود را می گیرد که با توجه به رقابت های لیگ و پیشرفت سایر تیم های آسیایی از جمله ژاپن، عربستان و استرالیا برنامه ریزی خوب و اصولی وجود ندارد. به نظرم من و کی روش بدترین نتیجه را در جام جهانی گرفتیم. چون این پرتغالی در بازی با انگلیس به بدترین شکل تیم را با آرنج آرنج زد. به نظر من، فدراسیون همچنان می خواهد روش خود را انتخاب کند. اما امیدوارم این اتفاق نیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید