گاز دادن به سانتریفیوژها جواب درستی برای غربی ها بود

5107 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، علیرضا نظری در واکنش به گازگرفتن سانتریفیوژها گفت: پس از خروج آمریکا از برجام در زمان ترامپ و تشکیل مجلس یازدهم، مصوبه لغو تحریم ها صادر شد. به تصویب مجلس رسید که مسیر مذاکره را به یک روند جدید تبدیل کرد، به سفر و جذب در مسیر یک طرفه تعهدات متقابل.

وی تصریح کرد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران پس از اتخاذ تدبیر راهبردی برای رفع تحریم ها مبتنی بر واقعیت است. واقعیت این بود که طرف مقابل همواره به بهانه های مختلف فشار خود را بر ایران افزایش می داد و با قطعنامه های سیاسی و نه فنی و تخصصی در شورای حکام و ارجاع آن به شورای امنیت سازمان ملل، مسیری یک طرفه را دنبال می کرد.

نماینده مردم خمین در شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می رسد مسیری که جمهوری اسلامی ایران در دولت جدید و پس از تصویب قانون اقدامات راهبردی برای رفع تحریم ها طی کرده، مسیری صددرصد درست و منطقی است.

نظری خاطرنشان کرد: تجربه نشان می دهد که هر جا در مقابل دشمنان مقتدر شکست خورده ایم، همیشه شکست خورده ایم و هر جا که محکم ایستاده ایم و از منافع و حقوق ملت دفاع کرده ایم به نتیجه رسیده ایم.

وی تاکید کرد: در طول این سال ها تجربیات زیادی کسب کرده ایم و امروز به نظر می رسد تزریق گاز به سانتریفیوژها پاسخی دقیق، صحیح، کارشناسی و قانونی است که مورد قبول دستگاه دیپلماسی و سازمان انرژی اتمی قرار گرفته و در حال اجراست. این تصمیم مورد حمایت جدی همه نهادها و ارکان نظام و مردم ایران خواهد بود.

  وضعیت جاده ها / تردد در محورها روان است

نظری تصریح کرد: کشورهای غربی عضو برجام همچنان مسیر خود را طی می کنند و ما هستیم که باید در برابر آنها تصمیم درستی بگیریم و اقدام مذکور پاسخ مناسبی برای آنها است.

نماینده مردم خمین در شورای اسلامی تصریح کرد: تزریق گاز به سانتریفیوژها پیام مهمی به غربی هاست که راه یک طرفه گذشته تغییر کرده و آنها نیز باید افق خود را تغییر دهند و بر اساس واقعیت های امروزی. که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید