کیهان کلهر از 29 فروردین در کنسرت های بین المللی

کیهان کلهر از 29 فروردین در کنسرت های بین المللی

ایرنا نوشت؛ کیهان کلهر، آهنگساز، نوازنده ویولن، تکنواز و برنده جایزه معتبر گرمی پس از مدت ها دوری از صحنه به دلیل همه گیری تاج، تور کنسرت بین المللی را اجرا می کند.

کلهر را رامبراند تریو (اعضای گروه؛ رامبراند فریش (پیانو)، تونی اوورواتر (کنترباس) و وینسنت پلزگر (درامز))، کیا طبسیان در ترومپت و اردال ارزنجان در باغلاما و یک نوازنده ترک همراهی خواهند کرد.

اجراهای اصلی کلهر با طبسیان همخوانی دارد. لوکزامبورگ، ونکوور، ویکتوریا (بریتیش کلمبیا)، موزه آقاخان (تورنتو، انتاریو)، مونترال و کبک از جمله شهرهایی هستند که این دو هنرمند در آن هنرنمایی می کنند.

کلهر برای اولین بار در 29 آوریل (18 آوریل 2022) با ارزنجان در شهر گنت بلژیک و سپس 31 آوریل (31 فروردین 1391) در طبسیان با لوکزامبورگ روی صحنه می رود.

تریو کلهر و رامبراند در 7 آکورداد (28 مه 2022) در کوتانز فرانسه اجرا خواهند کرد.

همچنین این ویولن و نوازنده معروف 13، 14، 15، 19، 20، 21 و 22 ژوئن (3، 4، 5، 9، 10، 11 و 12 ژوئن 2022) به همراه طبازیان در وست ونکوور، کانادا، ونکوور، به ترتیب ویکتوریا (بریتیش کلمبیا)، موزه آقاخان (تورنتو، انتاریو)، مونترال، کانادا و کبک، کانادا.

کیهان کلهر نوازنده، آهنگساز، متولد سوم هازارد سال 1342 در تهران و اولین موسیقیدان ایرانی است که برنده جایزه معتبر بین المللی Womax در سال 2019 و جایزه گرمی شده است. او از کودکی موسیقی را آموخت و از 12 سالگی کار خود را آغاز کرد.

کلهر در نواختن ویولن، تنبور، فلوت و شطرنج توانایی چشمگیری دارد و با هنرمندان برجسته ای چون محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، حسین علیزاده، علی اکبر مرادی، علیرضا افتخاری، ایرج بسطامی، گروه همیان شجریان همنوازی کرده است. انجام داده است.

  حقوق بازنشستگی کفاف زندگی من را نمی دهد

کلهر برنده جایزه گرمی برای بهترین موسیقی جهانی در پنجاه و نهمین دوره جوایز گرمی شد، همراه با گروه جاده ابریشم به رهبری یویوما با آلبوم Sing to My Home.

او مدت ها در گروه دستان عضویت داشت و در کنسرت های گروه با شهرام ناظری هم نوازندگی می کرد.

کلهر برای فیلم هایی مانند Lantori و Forced موسیقی ساخته است و از آثار او در موسیقی متن فیلم بهشت ​​قلمرو ریدلی اسکات استفاده شده است.

او همچنین در ساخت موسیقی متن فیلم فرانسیس فورد کاپولا برای جوانان و انیمیشن Soul مشارکت داشت. اولین تجربه این نوازنده سرشناس در ساخت موسیقی سریال ایرانی با سریال خاتون به نویسندگی و کارگردانی تینا پاکروان بود.

دیدگاهتان را بنویسید