کیم جونگ اون در مراسم یادبود پدرش شرکت نکرد

خبرگزاری رسمی کره شمالی KCNA گزارش داد که مقامات ارشد این کشور برای ادای احترام به کیم جونگ ایل، پدر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که در 17 دسامبر 2011 درگذشت، به کاخ کومسوسان در پیونگ یانگ رفتند.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که مقامات حزب حاکم کارگران کره شمالی و کمیته دائمی مجلس عالی خلق این کشور به همراه نمایندگان نظامی به کاخ رفتند.

این گمانه زنی در میان مقامات کره جنوبی پس از عدم حضور کیم جونگ اون و خواهرش کیم یو جونگ در عکس های گرفته شده و منتشر شده از حضور مقامات عالی رتبه کره شمالی در این مراسم به وجود آمد.

کیم جونگ اون برای همه مراسم مربوط به مرگ پدرش به این کاخ می رفت.

هونگ مین، محقق موسسه کره ای برای اتحاد ملی در سئول، گفت که رهبری کره شمالی ممکن است برای تدوین برنامه های سال 2023 به این رویداد نیامده باشد.

وی ادامه داد: البته هیچ چیز مهمتر از زیارت و ادای احترام به این بقعه و جلوگیری از رفتن وی به این مکان نیست. شاید او و معاونان نزدیکش به جای رفتن به آن مکان برای برنامه ریزی برای سال جدید به کوه Paekdo در Samjeon رفتند.

در 6 دسامبر سال جاری، منابع دولتی کره جنوبی گفتند پیش نویس دفاعی این کشور که در ماه ژانویه منتشر می شود شامل عبارتی است که از کره شمالی و ارتش آن به عنوان “دشمن سئول” یاد می کند. این کلمه آخرین بار برای توصیف کره شمالی در نقشه دفاعی کره جنوبی در سال 2016 استفاده شد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید