کوهنوردان به دماوند و کوه علم صعود نکنند

557636 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهدی ولی پور درباره خطرات احتمالی در کوهستان های کشور گفت: با توجه به گرم شدن کره زمین و تغییرات اقلیمی، ایران نیز متاثر از این شرایط است که نتیجه آن سیل اخیر است.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: در چنین شرایطی مناطق کوهستانی به کانون خطر تبدیل می شود که با توجه به شرایط فعلی تفاوت هایی با گذشته دارد. قبلاً هواشناسی از قبل هشدار داده شده بود و مشخص بود که در چه روزهایی نباید در ارتفاعات حرکت کرد اما امروز شرایط به گونه ای شده است که در مدت کوتاهی در ارتفاعات باران های سیل آسا شکل می گیرد که منجر به سیل می شود.

ولی پور ادامه داد: در روزهای اخیر میل به صعود به علم کوه و دماوند افزایش یافته و متأسفانه به دلیل شرایط نامساعد حوادثی در هر دو قله رخ داده که منجر به تلفات جانی شده است. در اخطارهای گذشته تاکید شده بود تا پایان مردادماه شهروندان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند، متاسفانه این هشدارها نادیده گرفته می شود.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: ریزش سنگ در کوهستان یکی از خطراتی است که این روزها در کوهستان بسیار محتمل است و باید توجه داشت که تغییرات اقلیمی احتمال وقوع سیل و رعد و برق را در کوهستان افزایش داده است. و در این پو خوب است که صعودها را به زمان دیگری موکول کنید.

انتهای پیام/

  فاطمی‌ امین; از او بازجویی خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید