کودکان به یک بیماری ناشناخته مبتلا شدند

محمدرضا صالحی در گفتگوی تلفنی با شبکه یک سیما گفت: یکی دو ماه است که مواردی از التهاب کبد در آمریکا، انگلیس و اروپای غربی گزارش شده که برخی از آنها بسیار شدید بوده و در نهایت منجر به بیماری کبد. پیوند.”

وی با بیان اینکه علت این بیماری هنوز مشخص نیست، افزود: سازمان های بین المللی به شدت در حال بررسی این بیماری هستند که کودکان زیر 6 سال را درگیر می کند.

صالحی ادامه داد: برخی از افراد واجد شرایط و کارشناسان معتقدند این بیماری ممکن است نشانه ای از عوارض عروق کرونر باشد. همچنین گفته می شود شاید به دلیل اینکه این کودکان مدت ها قرنطینه بوده و اکنون از قرنطینه خارج شده اند، به ویروس هایی مبتلا شده اند که قبلا منتقل شده است.

وی گفت: فرضیه دیگری وجود دارد مبنی بر اینکه این موارد ممکن است ناشی از ویروس های جدید باشد. البته هنوز هیچ یک از این احتمالات تایید نشده است و افراد واجد شرایط در حال بررسی و شناخت علت این التهاب کبد در کودکان هستند.

صالحی گفت: هنوز گزارشی از این بیماری در ایران نداریم. هنوز مشخص نیست که علت این بیماری یک عامل ویروسی است یا خیر. اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که ممکن است یک عامل ویروسی و مسری باشد که نیاز به مطالعه دارد.

وی افزود: متاسفانه بیشتر موارد مربوط به کودکان زیر 6 سال است اما مواردی در بین نوجوانان نیز وجود دارد.

  گناه افرادی که در خودروهای بی کیفیت گرفتار شده اند چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید