کنکور حذف نمی شود / آب پاک وزیر علوم در دست دانش آموزان

543946 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محمدعلی ذوالفی گل گل امشب در حاشیه دانشگاه اراک در جمع خبرنگاران با اشاره به وظایف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: وظیفه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در علم است. فناوری و نوآوری بر اساس مصوبه امسال که تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال است، خوشبختانه بسترهای سخت افزاری نرم افزاری در وزارت علوم است، زیرا دانشگاه ها، پژوهشکده ها، پارک های علمی و مراکز رشد بسترهای مناسبی هستند، زیرا بسترهای خوبی وجود دارد. امکانات فیزیکی و… تلاش می کنیم حضور افراد مجرب در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری را تسهیل کنیم و از سوی دیگر امکانات مورد نیاز را افزایش داده و در دسترس قرار دهیم.

ادامه مطلب

وی افزود: همکاران اساتید، پژوهشگران و دانشجویانی که در جهت تبدیل ایده های خود به نوآوری، تولید و پدیده گام برمی دارند، قطعا از مشوق ها و سیستم های تشویقی برای آنها استفاده خواهیم کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشکده پایگاه ویژه‌ای برای تحریک فناوری و نوآوری ایجاد کرده است، زیرا انگیزه‌ای برای همکاران است تا علم و دانش خود را در عرصه تولید به کار گیرند.

ذوالفیگل گفت: خوشبختانه با تصویب مجلس شورای اسلامی و تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در قانون بودجه 1401 بودجه خوبی برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش بینی شده است. و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری «برای کسانی که برای آزمایش ایده خود و تبدیل آن به محصول اقدام می کنند.

وزیر علوم در خصوص لغو کنکور خاطرنشان کرد: در برخی از حوزه های خاص تعداد داوطلبان نسبت به سایر حوزه ها بیشتر است، بنابراین نمی توان کنکور را لغو کرد. البته در 85 درصد رشته های دانشگاهی امکان استفاده از سوابق تحصیلی و یا انصراف از کنکور وجود دارد. دوره های پرطرفدار با این شرایط امکان پذیر نیست و کنکور حذف نمی شود.

  سرقت سلاح های ارتش اسرائیل در سوریه

زلفی گل گفت: این سوالی که همیشه مطرح می شود باید به سمت انصراف از کنکور برود. تصریح می کنم که کنکور به دلیل تقاضای زیاد برای رشته های خاص قابل حذف نیست.

وی ادامه داد: برای 85 درصد مناطق دانشگاهی امکان حذف و استفاده از سوابق تحصیلی وجود دارد اما برای مناطق پرطرفدار راهی جز شرکت در کنکور وجود ندارد. در حال حاضر برای بسیاری از رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی است، بنابراین پذیرش در برخی از رشته های دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی است. اما امکان استفاده از سوابق تحصیلی در تمامی رشته ها برای دانشجویان وجود ندارد.

فناوری تا سطح 6 مربوط به وزارت علوم، فناوری و تحقیقات است

زلفی گل گفت: فناوری تا سطح ششم که ایده اولیه محصول در مقیاس آزمایشگاهی توسعه یافته است، مربوط به وزارت علوم، فناوری و تحقیقات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و به آموزش آموزش می دهد. تا حدودی از این به بعد این وظیفه دانشگاه هاست که در بحث فناوری هم همین است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حضور دانشگاه ها گفت: از جامعه فرهیخته دانشگاهی به خاطر عزم خود برای حضور در این دوره آموزشی و استفاده از تمام ظرفیت هایشان تشکر می کنم. این سرویس به دانشگاه ها کمک کرده است تا آموزش های حضوری را ارائه دهند. البته ممکن است برخی از دانشگاه ها به دلیل مسئولیتی که دارند نتوانسته اند در 100 درصد دوره ها شرکت کنند.

ذوالفی گل گفت: امیدواریم با حمایت استانداران در هر استان شرایطی را در صندوق رفاه دانشجویان ایجاد کنیم تا شاهد حضور پرشور و پرنشاط اقشار مختلف دانش آموزان باشیم.

  قاتل مردی از تهران به صحنه قتل برمی گردد!

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام خبر خوش برای دانشگاهیان گفت: طرح تشویقی برای معلمان و دانش آموزانی در حال اجراست که در صورت تلاش برای تبدیل ایده های خود به نوآوری و تولید می توانند از سامانه تشویقی بهره مند شوند. “

وی گفت: امسال اعتبارات قابل قبول و خوبی در موضوع «تبدیل ایده به محصول» در نظر گرفته شده که به تصویب مجلس نیز رسیده است و با توجه به بودجه خوبی که برای گروه های علمی و دانشگاهی و وزارتخانه در نظر گرفته شده است. علم، این علم خوبی است. «جامعه دانشگاهی ما باید از این موضوع استفاده کند.

وزیر علوم در خصوص بودجه تخصیص یافته به وزارت علوم، فناوری و نوآوری گفت: خوشبختانه وام های خوب در نظر گرفته شده است، هرچند توقعات بیشتر است، اما همیشه این ملاک اصلی پیشرفت و توسعه نیست، بلکه عزم راسخ است. اراده و تلاش می‌تواند عامل اصلی باشد، امسال دانشگاه‌ها و جامعه علمی فرهیخته ما عزم خود را جزم کرده‌اند تا از تمام ظرفیت و ظرفیت خود برای اجرای دستور مقام معظم رهبری برای دانش‌آفرینی و ایجاد اشتغال استفاده کنند.

بر اساس آمار موجود وزارت علوم بالغ بر 6500 مجموعه دانش بنیان در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود یک و نیم برابر بیشتر شرکت ها، مجتمع ها و هسته های فناوری در مجموعه مراکز رشد و فناوری فعال هستند. پارک هایی که باید تلاش کنند زمینه تبدیل آنها به مجموعه های دانش بنیان را فراهم کنند چرا که در این صورت قطعاً شاهد شکوفایی علمی و توسعه بخش علمی و دانشگاهی کشور خواهیم بود.

  فوری / مدارس تهران تعطیل شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: وظیفه این وزارتخانه در حوزه علم و فناوری «تدوین سیاستی است که با استفاده از زیرساخت های مغزی، سخت افزاری و نرم افزاری برای اجرای شعار سال بتوانیم». لازم است و برای تحقق این امر باید از جامعه دانشگاهی، نخبگان علمی و صاحبان ایده و اندیشه استفاده کرد.

وی افزود: بر اساس مصوبه امسال که تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال است، خوشبختانه بسترهای سخت افزاری نرم افزار این شعار در وزارت علوم است، زیرا دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علمی و مراکز رشد مناسب هستند. او گفت که بسترهایی برای مشارکت نخبگان. و از نظر فضای فیزیکی و … امکانات خوبی وجود دارد که سعی می کنیم حضور افراد صاحب ایده را در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری تسهیل کنیم و از طرفی امکانات مورد نیاز و آسان را افزایش دهیم. برای دسترسی.

وی افزود: همکاران اساتید، پژوهشگران و دانشجویانی که در جهت تبدیل ایده های خود به نوآوری، تولید و پدیده گام برمی دارند، قطعا از مشوق ها و سیستم های تشویقی برای آنها استفاده خواهیم کرد.

زلفی گل گفت: این دانشکده پایگاه ویژه ای برای تحریک فناوری و نوآوری ایجاد کرده است و انگیزه ای برای همکاران است تا علم و دانش خود را در تولید به کار گیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید